Nepasiklysti skaičiuose padės profesionalūs buhalteriai

0
107

buhalterine apskaitaNepriklausomai nuo to, kokio dydžio, mikro, smulki, vidutinė ar itin stambi, yra įmonė, įvairaus masto verslams reikalingos bent pačios minimaliausios finansinės apskaitos žinios. Kompanijų vidiniai bei išoriniai veiksmai, procedūros, pinigų srautai, kitaip tariant, absoliučiai visos finansinės įmonės operacijos turi būti įtraukiamos ir registruojamos įmonės veiklos ataskaitose, kurių sekimas ir analizavimas vėliau gali leisti išvengti papildomų problemų, susijusių su mokesčių inspekcijos ar kitų valstybinių ir vietinių institucijų nuostatais.

Buhalterinė apskaita jau kuris laikas yra vienas svarbiausių faktorių, lemiantis net pačių skirtingiausių verslo funkcijų sėkmę. Dėl šios priežasties, neturint, ar kilus rimtiems finansiniams nesklandumams, profesionalios buhalterinės paslaugos gali tapti tuo sprendimu, kuris sutaupys ne tik pinigų, laiko, bet ir paskatins tolesnį verslo vystymąsi.

Apie tai, kodėl atsakingai atliktos buhalterinės paslaugos gali lemti sklandų verslą ir kokie yra to pranašumai, pasakoja buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios įmonės ,,UAB Finansų grupė“ direktorius Audrius Mikulėnas.

Buhalterinės paslaugos – itin daug dalykų apimanti sfera

Buhalterinės paslaugos, arba buhalterinė apskaita, apima ne vieną svarbų įmonės veiklos žingsnį, kuris leidžia pamatyti realią situaciją bei taisytinas kompanijos sritis. Įvairius finansinius sprendimus galima matyti metinėse finansų, darbo užmokesčio apskaičiavimo ir registravimo ataskaitose, įvairių deklaracijų rengime ir t.t.

A. Mikulėnas: „Buhalterinės apskaitos tvarkymas apima apleistos buhalterijos sutvarkymą, deklaracijų ruošimą, jų teikimą Valstybinei mokesčių inspekcijai, Sodrai ir Statistikos departamentui. Į buhalterinės apskaitos sąvoką taip pat įtraukiama ir finansinės atskaitomybės ruošimas, pilnas arba dalinis įmonės buhalterinės apskaitos tvarkymas, gyventojų pajamų pildymas bei turto deklaravimas.“

Vis daugiau žmonių kreipiasi į buhalterius

Savaime suprantama, kad vienas žmogus, kad ir koks išsimokslinęs jis bebūtų, negali išmanyti visų sričių, juolab kai tai susiję su didele atsakomybe – finansais, pajamomis ir verslo stabilumu. Taigi, tokiose situacijose, įmonės „UAB Finansų grupė“ vadovo teigimu, žmonėms labiausiai ir prireikia buhalterio paslaugų: ,,žmonėms buhalterinės paslaugos yra reikalingos, kai prireikia pagalbos vertinant įmonių padėtį, siekiant suvaldyti finansinius srautus ir planuojant ateities veiksmus. Verta pastebėti, jog šiais laikais kreipiasi vis daugiau privačių asmenų dėl gyventojų pajamų pildymo ir turto deklaravimo.

Nuolatinis ar samdomas buhalteris: kas geriau?

,,Tiek samdomo, tiek nuolatinio buhalterio turėjimas turi savų pranašumų ir trūkumų. Tai labai priklauso nuo pačios situacijos ir nereikia pamiršti atsižvelgti į tai, ko reikia pačioms įmonėms. Žinoma, samdomas buhalteris yra kur kas pigesnis variantas, nes nereikia kurti nuolatinės darbo vietos. Taip pat rinktis samdomą buhalterį apsimoka ir dėl atsakomybės: buhalterinės įmonės būna apsidraudusios veiklos atsakomybe, o iškilus mokestiniams ginčams įmonei yra lengviau padengti nuostolius, nes procedūrų tvarkyme padeda konkreti draudimo kompanija. Tuo tarpu, darbuotoją gina įstatymai ir visi nuostoliai dėl jo nekokybiškai atlikto darbo tenka pačiai įmonei.

Žinoma, didelė dalis įmonių leidžia sau mokėti dvigubai daugiau už nuolatinio darbuotojo turėjimą vien tik tam, kad tai yra kaip garantija, jog darbuotojas bus visada šalia ir kai ko nors prireiks jis galės skubiai pradėti dirbti su naujais nurodymais.“

Ataskaita kaip realus buhalterinių paslaugų produktas

Verslams, nusprendusiems savo finansinius reikalus patikėti nuolatiniam arba samdomam darbuotojui ar tuo užsiimančioms profesionalioms buhalterines paslaugas siūlančioms įmonėms, galiausiai vis tiek bus pateiktas tas pats rezultatas – ataskaita. Tiesa, jų yra ne viena, tačiau aukštąjį universitetinį arba koleginį išsilavinimą įgijęs darbuotojas bet kokiu atveju pasistengs, jog klientas visą informaciją matytų ataskaitos forma.

Kaina – skirtinga

,,Bet kokios buhalterinės paslaugos kaina labai priklauso nuo įmonės dydžio ir, aišku, pačio paslaugų paketo, kurio nori kompanija,“- teigia buhalterinių paslaugų įmonės ,,UAB Finansų grupė“ direktorius A. Mikulėnas. Taigi, atsiradus poreikiui, apie tai, kiek atsieitų buhalterinės apskaitos paslaugos, tektų teirautis konkrečių, tą darbą dirbančių asmenų.

Tad, įmonės vadovų sprendimai, kaip planuoti verslą, yra ne ką mažiau svarbūs už didelį dėmesį, skiriamą tvarkingos ir tikslios buhalterinės apskaitos vedimui. Dabar profesionalias buhalterines paslaugas teikia ne tik nuolatiniai darbuotojai, tačiau ir atskiros buhalterinių paslaugų įmonės visuose Lietuvos miestuose.