Neskolink dėdei telefono

0
38

mobilus-vairuojantPastaraisiais metais didžiuosius Lietuvos miestus užplūdo naujos rūšies nusikaltimų banga – grobiami mobiliojo ryšio telefonai.

Dažniausiai šių gana brangių žaisliukų netenka paaugliai. Uostamiestyje tokie nusikaltimai irgi labai populiarūs. Kartais nepilnamečiai savo „mobiliukų“ pasigenda mokyklų klasėse ar rūbinėse, dažnai juos atima vyresni paaugliai tiesiog gatvėje.

Tačiau prieš kelerius metus jaunieji uostamiesčio nusikaltėliai išrado dar vieną būdą greitai ir visai už dyką įsigyti telefoną. Tokių nusikaltimų „scenarijus“ labai paprastas.

Dažniausiai prie mobilųjį telefoną turinčio paauglio pribėga nepažįstamas arba tik iš matymo pažįstamas vaikinas ir paprašo paskolinti telefoną, nes, matot, įvyko nelaimė, todėl reikia skubiai iškviesti medikus arba policiją. Naivus nepilnametis patiki tokiomis kalbomis ir leidžia paskambinti savo „mobiliuku“. Na, o nusikaltėliui to tik ir tereikia. Stvėręs telefoną, jis neria už artimiausio namo kampo ar į laiptinę ir pradingsta…

Policijos pareigūnai radijo laidų metu, spaudos puslapiuose bei per televiziją nuolat primena uostamiesčio gyventojams, kad jie, savo atžaloms pirkdami mobiliojo ryšio telefonus, iš pradžių pasikalbėtų su vaikais ir paaiškintų, kaip ir kada tais telefonais reikia naudotis. Tėvai raginami įspėti paauglius, kad jie telefonų neskolintų nepažįstamiems ar tik iš matymo pažįstamiems asmenims. Tuo labiau, jog kai kurie mobilieji telefonai kainuoja nepigiai. Beje, gana dažnai Klaipėdos gyventojai savo vaikams perka mobiliojo ryšio telefonus, kainuojančius net kelis tūkstančius litų. Taip daryti kažin ar derėtų, nes paaugliams užtenka ir šimto litų vertės “mobiliukų“. Svarbiausia, kad tėvai su jais galėtų palaikyti nuolatinį ryšį. Tokiam telefonui pradingus, bent jau nebus patirta didelė žala.

Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate vykstančių operatyvinių pasitarimų metu jau ne kartą buvo aptarinėjami su mobiliojo ryšio telefonais susiję nusikaltimai bei numatytos jų išvengti padėsiančios priemonės.

Policijos vadovybė įpareigojo nepilnamečių reikalų inspektorius dažniau lankytis mokyklose ir kalbėtis su moksleiviais apie mobiliojo ryšio telefonus bei su jais susijusius pavojus. Kriminalinės bei viešosios policijos darbuotojai irgi numatė priemones, padėsiančias išvengti šios rūšies nusikaltimų.

Policijos pareigūnai gana dažnai atskleidžia tokius nusikaltimus bei sulaiko juos įvykdžiusius asmenis, tačiau, deja, šių įvykių vis dar gana gausu. Matyt, nusikaltėlius paskatina tai, kad jaunieji miestiečiai yra labai nepatyrę, naivūs ir patiklūs.

Todėl būtų gerai, kad šią visiems opią problemą teisėtvarkos darbuotojams aktyviau padėtų spręsti ir mokyklose dirbantys pedagogai bei patys tėvai, parenaša Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Telšių.info