Netradiciniai roletai: ką galima išvysti lange?

0
66

roletai2Bėgant laikui tradicinius langų dengimo būdus keičia vis modernesni, išradingesni metodai, kaip apsisaugoti nuo saulės spindulių, smalsių žvilgsnių arba parodyti aplinkai ką nors įdomaus. Šiandien viena populiariausių išeičių, norintiems atskirti patalpos vidų nuo išorės, yra įvairiausi roletai, kurie kartais tampa tikru magnetu, nenumaldomai traukiančiu akį dėl savo spalvingumo, įdomių mechanizmų arba pačių objektų, vaizduojamų ant roletų. Miestuose vis dažniau aptinkami pastatai, kurių languose įmontuoti roletai greičiau primena reklamas, informuoja apie prekes ar paslaugas. Tad ką dar galima pamatyti lange?

Foto roletai — lango įdomybių pirmtakas

Vos atsiradusi novatoriška technologija — spausdinti nuotraukas bei paveikslėlius ant įprastinių roletų — tapo itin populiariu gaminiu. Dabar pas daugelį žmonių namuose, ypač virtuvėse, voniose bei vaikų kambariuose, yra įmontuoti foto roletai su šeimos narių, gamtos ar tiesiog gražių abstrakčių objektų vaizdais. Tokie gaminai ne tik kad apsaugo patalpas nuo saulės spindulių, sumažina pašalinį matomumą, bet ir labai puošia bendrą erdvės interjerą.

Foto roletų populiarumą taip pat lėmė ir keletas skirtingų jų tipų: vieni mėgiamiausių yra klasikiniai taip pat foto roletai plastikiniams langams, kasetiniai bei dvigubi foto roletai. Nors didžiąja dalimi atvejų roletų įmontavimas tarnauja kaip apsauga nuo saulės, kaitros ir panašiai, vis dažniau pasitaikantis jų panaudojimas yra reklamoje.

roletai3Roletai ir neišmatuojamos reklamos galimybės

Įsivaizduokite situaciją: jūsų įmonė įsikūrė senamiestyje esančiame daugiau nei pusės šimto metų pastate, kuriame negalimi jokie vizualiniai sienų, langų ar vidaus pakitimai. Jums, kaip savo įvaizdžiu besirūpinančiai kompanijai, svarbu informuoti potencialius klientus apie veiklą, kompetencijas ar teikiamas paslaugas, todėl būtina reklama. Taigi, kokia galėtų būti išeitis iš tokios situacijos? Kūrybingi sprendimai, kai paprasti langų roletai tampa savotiškais reklamos stendais!

Šiuo gana elementariai skambančiu planu dabar naudojasi nemaža dalis įmonių ar verslo subjektų, norinčių pasiekti pagrindinius reklamos tikslus: informuoti, priminti ar paskatinti pirkti. Didžiuosiuose pasaulio miestuose ant roletų labai dažnai galima pastebėti parduotuvių, įmonių darbo laikus, kontaktus ir pan. Taip pat roletai yra galimybė pranešti klientams apie vykstančias akcijas bei nuolaidas.

roletai4Elektra valdomi roletai

Dar viena grupė roletų, kuri galėtų būti priskirta prie netradicinių langų uždengimo būdų, yra elektra valdomi roletai. Nors jie turi sudėtingesnį mechanizmą ir yra valdomi pulteliu, jų įmontavimas languose irgi stebina tokių roletų prieš tai nemačiusius žmones. Elektrinis žaliuzių valdymas pritaikomas ne tik roletams, bet ir kitoms langų uždengimo sistemoms. Tokie mechanizmai nesunkiai pritaikomi prie individualaus lango.


roletai5Diena-naktis viename

Dizaino požiūriu ypač minimalistinis roletų sprendimas, pavadintas diena-naktis, išsprendžia tradicinę dieninių bei naktinių užuolaidų dilemą. Inovatyvūs diena-naktis roletai yra praktiški ir daugiafunkciniai: dėl skirtingo savo tankumo šie roletai tarnauja kaip užuolaidos, galima lengvai reguliuoti šviesos pralaidumo pro juos, koreguojant juostų persidengimus.

Roletų diena-naktis rūšių — taip pat ne viena: pradedant klasikiniais, toliau roletais plastikiniams langams bei baigiant kasetiniais diena-naktis roletais. Visi jie pasižymi lengvu įmontavimu ir langui suteikiamu originaliu dizainu.

roletai1Tad, ieškantiems naujų būdų, kaip pakeisti atsibodusias užuolaidas butuose, senas žaliuzes biuruose ir kituose pastatuose, vertėtų išbandyti funkcionalumu ir išskirtinėmis dizaino savybėmis pasižyminčius roletus. Priklausomai nuo skirtingos jų rūšies, įvairioms zonoms lengvai suteiksite apsaugą nuo saulės, karščio bei pašalinių žvilgsnių.

roletai6