Oranžinis kamuolys pasiekė Žemaitijos sostinę

0
63

Antradienį su didžiausiu triukšmu į Žemaitijos sostinę atbumbsėjo akcijos „ Varom už Lietuvą“ kamuolys. Akcija „Varom už Lietuvą“ prasidėjo prieš mėnesį. Oranžinis krepšinio kamuolys jau aplankė 62 miestus. Jį su viltimi, kad lietuviai krepšinio varžybose išplėš pergalę, jau palydėjo tūkstančiai Žmonių.


     Rugpjūčio 2-ąją žemaičiai kamuolį pasitiko prie įvažiavimo į miestą, ties ženklu „Telše“ (Sedos g.). Čia olimpinį kamuolį varyti perėmė Telšių r. savivaldybės meras Vytautas Kleiva, jį keitė Degaičių seniūnijos seniūnas Antanas Kontrimas, prisidėjo jaunimo parlamento nariai Goda Žukauskaitė ir Jonas Urvakis. Oranžinis kamuolys buvo svetingai sutiktas AB „Žemaitijos pienas“ įmonės darbuotojų, sportininkų, kurie kamuolį įrideno į miesto centrą.
     Iš rankų į rankas kamuolys bumbsėjo Žemaitijos sostinės gatvėmis, stabtelėjo Turgaus aikštėje prie Telšių miesto seniūnijos, Lietuvių skaliko skulptūros, Žemaitijos gaublio. Jį rideno Telšių miesto seniūnas Kazys Lečkauskas, VĮ Telšių miškų urėdijos urėdas Bronislavas Banys, Telšių r. savivaldybės vyr. architektas Algirdas Žebrauskas, skulptorius Osvaldas Neniškis. 
     Iškilmingai su Žemaitijos vėliavomis akcijos dalyviai sutikti prie Didžiosios žemaičių sienos. Čia varomą kamuolį perėmęs Žemaičių draugijos Telšių pavieto pirmininkas Andrius Dacys krepšininkams linkėjo sutriuškinti varžovus taip, kaip žemaičiai Durbės mūšyje sutriuškino savo priešus.
     Prie skulptūros „Žemaitijos legendos“ kamuolį pasitiko mažieji žemaitukai. Katedros aikštėje akci¬joje dalyvavo dvasininkai, kultūros ir švietimo darbuotojai. 
     Kamuolys pasiekė Nepriklausomybės aikštę. Ten jį pasitiko Telšių muzikos mokyklos pučiamųjų orkestras (vad. Robertas Surblys) bei gausus būrys telšiškių. 
     Šventėje, skirtoje Lietuvos rinktinei palaikyti, kalbą sakęs Telšių r. savivaldybės meras Vytautas Kleiva linkėjo krepšininkams žemaitiško užsispyrimo ir vienybės, kurios į kamuolį įkrovė žemaičiai. Akcijos organizatoriai juokavo, kad telšiškiams ypač pasisekė – mero Kleivos pavardė kelia daug asociacijų su perspektyviu krepšininku Kleiza.
     Renginio metu Telšių r. savivaldybės merui įteiktas sertifikatas, kad oranžinis kamuolys pabuvojo Telšiuose, o V. Kleiva pasirašė metraštyje, kuris pildomas aplankytame mieste. Olimpinis kamuolys finišuos Panevėžyje, kur lietuviai žais A grupės rungtynes. Ten jiems ir bus įteiktas simbolinis kamuolys.

 

Telšių.info