Padėkos – ilgapirščius nusikaltimo vietoje sulaikiusioms varniškėms

0
52

padekosRugsėjo 25-ąją Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas ir policijos kapelionas Remigijus Saunorius padėkas reiškė dviem Telšių rajono, Varnių miestelio gyventojoms.

Drąsa ir pilietiškumu pasižyminčios moterys rugsėjo 15-ąją ne tik užkardė nusikalstamos veikos įvykdymą, bet ir sulaikė bei policijai perdavė 18-likos ir 21-erių įtariamuosius, kurie bandė įsilaužti į ganykloje esančią metalinę dėžę bei pasisavinti joje buvusį turtą – elektrinį piemenį ir akumuliatorių. Laimei, tąkart ilgapirščių taikiniu buvusi dėžė ganykloje liko neištuštinta. Tačiau, kaip pasakojo nukentėjusioji, vis tik, apgadinti spyną jaunuoliai jau buvo spėję, tad nuostolių neišvengta.

Policijos komisariato viršininko padėkas gavusios moterys nesijautė atlikusios žygdarbį, o savo poelgį įvardijo kaip savaime suprantamą. „Važiuodama pro šalį pastebėjau, kad kaimynės ganykloje sukiojasi įtartini asmenys. Negalėjau nesustoti, nes kilo įtarimas apie galimai vykdomą vagystę, tad iškart paskambinau kaimynei“, – pasakojo akis į akį su nusikaltimu susidūrusi varniškė. Kol į įvykio vietą skubėjo ganyklų savininkė, buvo susisiekta ir su policijos pareigūnais, kurių ekipažas taip pat nedelsiant pasuko Miežeinių kaimo link. Gyventojų dėka sulaikius įtariamuosius, jų atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. (Vagystė), o pareigūnai ieško jų automobilyje aptiktų, kaip įtariama, vogtų daiktų (elektrinio piemens ir kampinio šlifuoklio) savininkų.

Tęsiant pokalbį su Lina ir Vale, paaiškėjo, kad moterys su įvairiais pažeidimais susiduria nebe pirmą kartą. „Šiemet, liepos mėnesį, jau teko užkirsti kelią neblaiviam vairuotojui, iš kurio automobilio spynelės ištraukėme raktelius, o iškvietusios pareigūnus, įvairiais būdais jį stengėmės užlaikyti, kad šis netęstų nesaugios kelionės“, – nutikimą prisiminė ganyklos, kurią ketinta apvogti, savininkė. Tąkart, moterų dėka, pareigūnai taip pat sulaikė neblaivų, už automobilio vairo sėdėjusį, pažeidėją.

„Šios pilietiškos gyventojos – pavyzdys mums visiems, kad glaudaus visuomenės ir policijos bendradarbiavimo dėka, įmanoma operatyviai užkardyti pažeidimus ir nusikalstamas veikas bei atsakomybėn patraukti nusižengusius asmenis. Didžiulė pagarba joms“, – moterų poelgiu džiaugėsi komisariato viršininkas.

Telšių apskr. VPK informacija