Panevėžyje sulaikytas telšiškis su rūkalų kontrabanda

0
66

rukalu-kontrabandaPanevėžio ir Raseinių rajonuose pasieniečiai sulaikė automobilius, kuriais buvo gabenami kontrabandiniai rūkalai. Vieną jų vairavusiam Telšių rajono gyventojui gresia bauda iki 50 tūkst. litų. Šis vyras pasieniečiams įkliuvo antrą kartą ir jau buvo gavęs dešimttūkstantinę baudą bei netekęs vieno automobilio.

Penktadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos ir Ignalinos rinktinių Kriminalinės žvalgybos skyrių pareigūnai kelyje Panevėžys – Ryga, už 4 kilometrų nuo Lietuvos ir Latvijos sienos, sustabdė krovininį automobilį „Volvo FH12“. Iš Lietuvos vykusią transporto priemonę vairavo 51 metų Panevėžio rajono gyventojas.

VSAT pareigūnai krovininio automobilio kabinoje aptiko 3 tūkst. pakelių cigarečių „Winston Blue“, paženklintų baltarusiškomis banderolėmis. Apklausos metu vyras kriminalistams teigė, kad cigaretes į Latviją vežė paprašytas nepažįstamo vyro.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo tvarkos pažeidimo vairuotojui gresia administracinė bauda nuo 10 iki 20 tūkst. litų. Taip pat gali būti konfiskuotas automobilis, kuriame rasta cigarečių.

Šeštadienį kelyje Vilnius – Klaipėda, ties Raseinių rajono Pikelių kaimu, Pakrančių apsaugos rinktinės kriminalistai sustabdė ir patikrino automobilį „Audi 80“. Kitam asmeniui priklausančią mašiną vairavo 39 metų Telšių rajono gyventojas.

Pasieniečiai po galine „Audi 80“ sėdyne, už keleivių durelių apdailos, variklio skyriuje bei neveikiančiame degalų bake rado tūkstantį pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Telšių rajono gyventojui už šį administracinį teisės pažeidimą gresia rimti nemalonumui. Šis vyras su kontrabandiniais rūkalais pasieniečiams įkliūna antrą kartą per metus, todėl šįkart bauda jam sieks nuo 20 iki 50 tūkst. litų. Taip pat gali būti konfiskuotas automobilis, kuriuo gabentas rūkalų krovinys.

Pernai lapkritį šis Telšių rajono gyventojas pasieniečių buvo sulaikytas irgi Raseinių rajone. Automobilio „Renault Megane Scenic“ slėptuvėse jis gabeno daugiau kaip tūkstantį pakelių baltarusiškų cigarečių. Už tai teismas jam skyrė 10 tūkst. litų baudą ir konfiskavo „Renault Megane Scenic“.

Abu sulaikytuosius po apklausos pasieniečiai paleido. „Volvo FH12“, „Audi 80“ ir jais gabentos cigaretės saugomi Zoknių užkardoje, praneša VSAT Pakrančių apsaugos rinktinė.

Telšių.info