Pareigūnai vandeniu pateko į miško saloje įkurdintą naminės degtinės fabrikėlį

0
71

rps20151115_125005Lapkričio 14-osios rytą, apie 5.46 val., Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo pareigūnai, surengę pasalą, Telšių r., Kuodžių kaime, miške esančios pelkės saloje aptiko įkurdintą naminės degtinės fabrikėlį. Patekti į keblią, vandeniu juosiančią naminės degtinės gamybos vietą nebuvo paprasta, tačiau tai pareigūnams nesutrukdė nutraukti neteisėtos veikos.

Į saloje įkurdintą bravorą, jį įsirengęs 48-erių vyras patekdavo valtimi. Ko gero, svečių sulaukti naminukę gaminantis vyras tikėjosi mažiausiai, tačiau vis tik pareigūnai pas jį užsuko. Ir pačiu tinkamiausiu laiku – pačiame naminės degtinės gamybos įkarštyje. Šalia gamybos įrenginių ir naminei degtinei skirto gaminti raugo, pareigūnai aptiko ir 125 litrus (5 indus po 25 litrus) skysčio, turinčio specifinį naminės degtinės kvapą.

Už neteisėtą veiką, pilietis patrauktas baudžiamojon atsakomybėn pagal LR BK 201 str. (Neteisėtas naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimas, laikymas, gabenimas ar realizavimas) 2 d. Įtariamasis uždarytas į ilgalaikio sulaikymo patalpą, jam gresia laisvės atėmimo bausmė iki penkerių metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Telšių apskr. VPK informacija