Pareigūnus žeminęs ir vieną jų sužalojęs telšiškis sės į teisiamųjų suolą

0
39

policijaŠių metų kovo 22-osios naktis, Telšiuose, vienoje iš Respublikos gatvėje esančių kavinių siautėjusiam neblaiviam 29-erių metų telšiškiui įsimins ilgam. Šampanu apliejęs kavinės barmenę ir atvykusius policijos pareigūnus iškeikęs bei vienam jų sutrikdęs sveikatą, pilietis ne tik atsakė administracine tvarka, bet ir stos prieš teismą.

Konfliktas tarp kavinės lankytojo ir barmenės įvyko, kai neblaivus telšiškis kavinės lankytojų akivaizdoje barmenę apliejo į taurę įpiltu šampanu, už tai, kad ši atsisakė jį aptarnauti, nes kavinės darbo laikas buvo pasibaigęs. Pažeidus viešąją tvarką ir žmonių rimtį, vyro atžvilgiu pradėta administracinė teisena pagal LR ATPK 174 str. (Nedidelis chuliganizmas).

Įvykus incidentui, pagalbon buvo iškviesta policija, tačiau pažeidėjas nenurimo ir atvykus Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams. Vyras juos keikė necenzūriniais žodžiais bei grasino, taip įžeisdamas savo pareigas einančius ir viešojo administravimo funkcijas vykdančius valstybės tarnautojus. Pareigūnams sutramdžius pažeidėją ir jį pristačius į policijos komisariatą, neblaivus telšiškis ir toliau vykdė nusikalstamą veiką – ne tik keikė ir grasino pareigūnams, bet vienam jų galva smūgiavo į veidą, taip sulaužydamas nosies kaulą.

Už pasipriešinimą, įžeidimą bei nesunkų sveikatos sutrikdymą valstybės tarnautojų atžvilgiu, 29-erių telšiškiui pareikšti kaltinimai pagal LR BK 290 str. (Valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens įžeidimas); LR BK 286 str. (Pasipriešinimas valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui) ir LR BK 138 str. 2 d. 10 p. (Nesunkus sveikatos sutrikdymas dėl nukentėjusio asmens tarnybos ar piliečio pareigų vykdymo).

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnams baigus ikiteisminį tyrimą, medžiaga pasiekė Telšių rajono apylinkės teismą. Čia paaiškės kaltinamojo, kuriam gresia iki 5-erių metų laisvės atėmimo bausmė, likimas.

Telšių apskr. VPK informacija