Penktadienį Šaltojo karo muziejus kviečia į atvirų durų renginį

0
112

Saltojo_karo_muziejusArtėjant Europos dienai, balandžio 24 dieną (penktadienį) 10 val., Šaltojo karo muziejus kviečia gyventojus į nemokamą atvirų durų renginį.

„Jau kurį laiką Šaltojo karo muziejaus lankytojus pasitinka atnaujinta unikali raketinės bazės ekspozicija, sutvarkyta muziejaus aplinka bei įrengta apžvalgos aikštelė. Šios permainos buvo įgyvendintos iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Prisijungėme prie skaidrumo iniciatyvos „Jonvabaliai“, nes norėjome daugiau papasakoti gyventojams apie tai, kaip buvo panaudotos ES investicijos, kokie tikslai buvo užsibrėžti ir kokių rezultatų yra pasiekta. Tikime, kad ES lėšų panaudojimui turi galioti aukščiausi skaidrumo standartai – juk tai visų mokesčių mokėtojų pinigai. Apie projektą išsamiau papasakojome skaidrumo iniciatyvos „Jonvabaliai“ tinklalapyje, kur su visa šia informacija gali susipažinti kiekvienas gyventojas, o dabar kviečiame besidominčius su Šaltojo karo muziejumi susipažinti ir gyvai atvirų durų renginio metu“, – pasakoja Žemaitijos nacionalinio parko direktoriaus pavaduotojas Giedrius Norvaišas.

Šaltojo karo muziejus yra vienintelis Europoje kariniame objekte įsikūręs muziejus, kurio tikslas vaizdžiai pademonstruoti gūdžią to meto atmosferą bei karinės ginkluotės visai žmonijai keliamą grėsmę. Unikalią ekspoziciją sudaro nuotraukos, vaizdo projekcijos bei įgarsinimai. Muziejaus koncepcijos autoriaus Vladimiro Orlovo bei režisieriaus Rimo Bružo iniciatyva šiam objektui netgi buvo sukurtas dokumentinis filmas „Šaltasis karas – baimės šešėlis“, kuris atskleidžia ginklavimosi varžybų poveikį Europos ir Lietuvos istorijai.

Pažintinio renginio metu Žemaitijos nacionalinio parko direktoriaus pavaduotojas Giedrius Norvaišas bei Šaltojo karo muziejaus administratorė Ilona Urnikienė išsamiau papasakos apie įgyvendintą projektą bei, kaip jiems sekėsi investuoti ES struktūrinių fondų lėšas. Po trumpos informacinės renginio dalies, dalyviai bus kviečiami prisijungti pažintinei eskursijai po muziejų su vietiniu gidu. Lankytojai turės progą susipažinti su unikalia ekspozicija, taip pat pateikti juos dominančius klausimus apie projekto įgyvendinimo detales. Numatoma viso renginio trukmė – 1,5 val., renginys nemokamas.

Šaltojo karo muziejaus atvirų durų renginio dalyvių skaičius ribotas, tad ketinančius dalyvauti kviečiame registruotis el. paštu skaidrumas@jonvabaliai.lt arba tel. (8 5) 278 84 91. Registruojantis reikia nurodyti dalyvaujančių asmenų vardą, pavardę bei kontaktinį telefono numerį.

Renginio programa:

10:00–10:10 Renginio dalyviai renkasi Šaltojo karo muziejuje adresu: Plokščių k., Platelių sen., Plungės r., Žemaitijos nacionalinis parkas.

10:10–11.25 Muziejaus projekto pristatymas bei atsakymai į susirinkusiųjų klausimus, eskursija po objektą.

Balandžio 24 d. Žemaitijos nacionalinio parkas taip pat atveria duris lankytojams. Šią dieną vietos gyventojai ir svečiai kviečiami ne tik domėtis direkcijos veikla, tačiau taip pat nemokamai lankytis ekspozicijose, parodose bei ekskursijose. Daugiau informacijos apie visus atvirų durų renginius rasite tinklalapyje http://www.zemaitijosnp.lt/lt/renginiai/.

Apie skaidrumo iniciatyvą „Jonvabaliai“

„Jonvabaliai“ – tai savanoriška iniciatyva, skatinanti įmones, įstaigas ar organizacijas pademonstruoti geruosius atsakingo lėšų naudojimo pavyzdžius, siekti didesnio skaidrumo, atsiskaitant už ES lėšomis finansuotus projektus. Iniciatyva taip pat siekiama suteikti galimybę gyventojams daugiau sužinoti apie ES investicijas iš pačių projektų vykdytojų ir paskatinti bendromis pastangomis siekti teigiamų esminių pokyčių skaidrumo srityje. Informaciją projektų vykdytojai gali pateikti, o gyventojai su pateikta informacija susipažinti tinklalapyje www.jonvabaliai.lt. Gyventojai taip pat turi galimybę tinklapyje pakviesti prisijungti prie šios skaidrumo iniciatyvos juos dominančius projektus.