„Plauk rankas – saugok gyvybes”

0
147

Visame pasaulyje minima rankų higienos diena, kurios šūkis – „Plauk rankas – saugok gyvybes“. Pagrindinis šios dienos tikslas – atkreipti pacientų ir sveikatos priežiūros įstaigų personalo dėmesį į rankų higienos svarbą sveikatos priežiūros įstaigose.

„Rankos yra vienas svarbiausių rizikos veiksnių pernešant mikroorganizmus nuo vieno asmens kitam, o jų plovimas – tai pati efektyviausia priemonė sustabdyti bakterijų judėjimą tarp pacientų ir personalo asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Todėl pagrindine hospitalinių infekcijų prevencijos ir antibiotikams atsparių mikroorganizmų plitimo mažinimo priemone yra laikoma teisinga personalo ir paciento rankų higiena. Tačiau ir šiais moderniosios medicinos laikais viena aktualiausių šios srities problemų išlieka nepakankamas rankų higienos rekomendacijų laikymasis, per mažas gydymo įstaigų personalo ir pacientų dėmesys šiai įprastai ir gana paprastai procedūrai.”, – kalbėjo Higienos instituto Visuomenės sveikatos tyrimų skyriaus vedėja dr. Rolanda Valintėlienė.

Šiais metais jau antrą kartą daugiau nei 8000 sveikatos priežiūros įstaigų minės pasaulinę rankų higienos dieną 138 pasaulio šalyse. Dienos „Plauk rankas – saugok gyvybes“ tikslas – atkreipti pacientų ir sveikatos priežiūros įstaigų personalo dėmesį į rankų higienos, kaip pagrindinio infekcijų kontrolės elemento, svarbą.

„Nors rankų higienos kampanijos pirmiausia nukreiptos į sveikatos priežiūros įstaigų personalo rankų higienos tobulinimą – mokymus, įgūdžių gerinimą, tačiau vienas iš kampanijų tikslų yra aktyvinti ir pacientus, siekiant juos maksimaliai įtraukti į jų pačių saugos užtikrinimo procesą”, – kalbėjo dr. R. Valintėlienė.

Higienos institutas, prisidėdamas prie Pasaulinio pacientų saugos aljanso, kviečia visas Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigas aktyviai dalyvauti iniciatyvoje ir pasaulinę rankų higienos dieną paminėti savo įstaigose. Šiai dienai paminėti Higienos institutas yra parengęs kelis informacinius leidinius, skirtus rankų higienos mokymams, kuriuos galima rasti Higienos instituto internetiniame puslapyje: Sveikatos programos => Hospitalinės infekcijos => Naudinga informacija.

Plačiau apie kitose šalyse organizuojamas kampanijas, skirtas pasaulinei rankų higienos dienai, skaitykite PSO tinklapyje: http://www.who.int/gpsc/5may/en/.

Apie akcija pranešė Jolanta Ašembergienė, Higienos instituto Visuomenės sveikatos tyrimų skyrius.

Telšių.info