Policija pasiruošusi gelbėti žmones nuo šalčio žabangų

0
6

Artimiausiomis dienomis sinoptikai prognozuojant dar didesnius šalčius. Šalčio auka kyla pavojus tapti ir vaikui, ir suaugusiam. Ypač, jei žmogus yra ,,pasišildęs“ alkoholiu. Vienas iš policijos uždavinių yra neatidėliotinos pagalbos teikimas asmenims, kai ji būtina dėl jų fizinio ar psichinio bejėgiškumo, taip pat asmenims, nukentėjusiems nuo nusikalstamų veikų, kitų teisės pažeidimų, stichinių nelaimių ar panašių veiksnių. Policija savo veiklą organizuos taip, kad klimato sąlygos kuo mažiau pakenktų gyventojams.

Šiomis dienomis pareigūnai ypatingą dėmesį skirs žmonėms, patekusiems į keblias situacijas dėl oro sąlygų, benamiams, vienkiemiuose gyvenantiems senyvo amžiaus asmenims, nukentėjusiems, ar dėl savo būklės galintiems nukentėti nuo šalčio. Tokius asmenis pareigūnai pristatys į sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigas, ar jų namus, suteiks visokeriopą pagalbą. 

Patruliuojantiems pareigūnams nurodyta atkreipti dėmesį į sustojusias ir stovinčias transporto priemones, kuriose yra žmonių, esant būtinumui suteikti jiems visapusišką pagalbą. Policija stengsis kuo operatyviau įforminti autoavarijas, imsis priemonių pašalinti užstrigusias ir eismui trukdančias transporto priemones. Taip pat akcentuota atkreipti dėmesį į pėsčiomis keliaujančius vienišus žmones.

Iki šios dienos tragiškų pranešimų dėl sušalusių žmonių Telšių apskrities vyriausiajame policijos komisariate dar neužregistruota. To policija labai norėtų ir ateityje. Tai ir gatvėse patruliuojančių pareigūnų, ir neabejingų gyventojų dėka. Per pastarąsias dienas gauta nemažai pranešimų, kad gatvėje guli žmogus ar parvirto ir nebesugeba atsikelti. Vieni, buvo parvežti į namus, kiti – į policijos komisariatą, nes buvo gerokai ,,padauginę“ alkoholio, tretiems teko kviesti medikus.

Policija prašo gyventojų, pastebėjus gulintį ar vos bepaeinantį asmenį, nedelsiant pranešti nemokamu Bendrojo pagalbos centro telefonu 112. Jūsų skambutis gali išgelbėti žmogaus gyvybę.  


Telšių.info