Policijos pareigūnai didelį dėmesį skiria socialinės rizikos šeimose augantiems vaikams

0
261

vaikaiTelšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, tęsdami prevencinio projekto „Vaiko teisė į saugią gyvenamą aplinką“ įgyvendinimą, Telšių rajone, Žarėnų ir Varnių seniūnijose aplankė dvidešimt vieną socialinės rizikos šeimą. Tokio pobūdžio vizitų metu siekiama dar daugiau dėmesio skirti tokiose šeimose augantiems vaikams. 

Telšių aps. VPK Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio nepilnamečių reikalų pareigūnų veiklos grupės specialistė Aušra Eitutavičienė į socialinę riziką turinčių šeimų namų duris pasibeldė kartu su socialinio darbo organizatorėmis Jadvyga Vladičkienė, Rita Jančauskienė, socialine darbuotoja darbui su socialinės rizikos šeimomis Jolanta Kerpauskiene, Janapolės pagrindinės mokyklos socialine pedagoge Jurgita Savickienė ir Žarėnų „Minijos“ vidurinės mokyklos vyr. socialine pedagoge Lilija Jankauskienė.

Lankant šeimas, iš kurių didžioji dalis – daugiavaikės, didžiausias dėmesys buvo skiriamas vaikų gyvenimo sąlygoms bei būtinųjų poreikių tenkinimui įvertinti. Policijos pareigūnė pasidžiaugė, kad nei vienoje iš šeimų pažeidimų nenustatyta, vaikais, augančiais jose, tinkamai pasirūpinta, juos supa saugi aplinka.

„Vis labiau įsibėgėjant projekto įgyvendinimui, akivaizdžiai pastebima jo teikiama nauda – į socialinę riziką įtrauktų šeimų maitintojai, suprasdami galimas vaikų nepriežiūros pasekmes, atsakingiau rūpinasi savo atžalomis, visomis išgalėmis stengiasi jiems suteikti ne tik maistą ir būstą, bet ir savo meilę“, – apie projekto įgyvendinimo rezultatus kalbėjo A. Eitutavičienė.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija ir nuotrauka