Prieš pirkdamas dviratį, apsilankyk policijos registre ir įsitikink, kad jis nėra vogtas

0
99

Atšilus orams gatvėse pagausėja dviratininkų, tačiau taip pat pagausėja ir dviračių vagysčių. Dviračiai vagiami iš patalpų ir šaltuoju metų laiku, tačiau, atšilus, vagysčių skaičius neabejotinai padidėja.

Įsigijus dviratį užsirašykite jo numerį ir vagystės atveju, būtinai praneškite policijai apie vagystę, nurodydami dviračio numerį. Numeris bus suvestas į Ieškomų ir rastų numeruotų bei individualius požymius turinčių daiktų ir dokumentų registrą, kur jis bus viešai matomas.
Norint pranešti policijai, nebūtina vykti į policijos įstaigą, siūlome naudotis policijos portalu www.epolicija.lt. Pranešant per portalą prisistatykite (autorizuokitės) naudojant internetinę bankininkystę, ar kitas sistemas, tuomet galėsite gauti išsamią informaciją apie pranešimo nagrinėjimo eigą ir priimtus sprendimus.

Gyventojams, kurie planuoja įsigyti nenaujus dviračius, policija siūlo aktyviai naudotis specialiai sukurtu Ieškomų ir rastų numeruotų bei individualius požymius turinčių daiktų ir dokumentų registru, kurį rasite Policijos departamento prie VRM interneto svetainėje www.policija.lt skyriuje „Paieška policijos duomenų bazėse“ (http://www.policija.lt/index.php?id=68). Įvedę dviračio numerį registre, matysite, ar jis nėra vogtas.

Atkreipiame dėmesį, kad į šį registrą suvedami ne tik dviračių, bet ir kitų vogtų daiktų numeriai pvz., (mobilių telefonų), todėl šiame registre, prieš perkant naudotą daiktą, galima pasitikrinti ir kitus numeruotus ir galimai vogtus daiktus.

Policijos departamento interneto svetainės skyriuje „Patarimai“ taip pat galite rasti daugiau patarimų, kaip apsisaugoti nuo dviračių vagysčių: http://www.policija.lt/index.php?id=12705

Policijos departamento informacija