Prisidirbo, norėdami uždirbti

0
103

gulbisLietuvos Respublikos Aplinkos ministerija šiemet aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės prioritetiniai sričiai priskyrė gyvosios gamtos apsaugą, todėl, siekdamas sustiprinti šioje srityje valstybinę kontrolę, Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas sudarė bendradarbiavimo sutartį su VĮ Telšių miškų urėdija. Miškininkai kartu su gamtosaugininkais dažnai organizuoja reidus, tad mažai tikėtina, kad pažeidėjai nebus sugauti ir nenubausti. Telšių miškų urėdijos miško apsaugos inžinierius KOSTAS GULBIS yra vienas iš specialistų, kuriam tenka narplioti miško apsaugos klausimus, dalyvauti teismuose, kur nagrinėjamos medienos vagysčių bylos, organizuoti reidus, patikrinimus, gaudyti ir bausti pažeidėjus. 

— Praėjusį šeštadienį „Kalvotojoje Žemaitijoje“ informavome apie eglaičių sodinukų vagystę. Priminkite ją mūsų skaitytojams ir papasakokite, kaip nubausti vagišiai? 
— Nuo balandžio 25 dienos vakaro (21 valandos) iki balandžio 26 dienos nakties (2 valandos) telšiškiai Tomas Jankauskas ir Darius Burzdžius iš Ubiškės girininkijos 2 kvartalo 6 sklypo Bugenių kaime išgabeno 200 paruoštų sodinti eglių daigų už 943,8 Lt. Tą pačią naktį iš miško, esančio Ubiškės girininkijos 43 kvartalo 21 sklype Kiršių kaime buvo pavogta 9000 daigų už 4247,1 Lt. Tie patys vagišiai pavogė Telšių miškų urėdijai priklausančio turto už 5190,9 Lt. 

Daugiau: „Kalvotoji Žemaitija“, 2012 m., gegužės 17 d.

kz