„Džiugiečiai“ lankėsi Lenkijoje

0
86

Mokslo metams einant į pabaigą, Telšių „Džiugo“ vidurinėje, kaip ir daugelyje kitų švietimo įstaigų, prasidėjo kelionių metas. Vienas iš ilgesnių „džiugiečių“ šiais metais įveiktų maršrutų tęsėsi Šiaurine Lenkija. 7 mokytojai ir 42 mokiniai įveikė nemažą atstumą ir aplankė labai įdomius objektus. 


Pirmasis kelionės tikslas – Vilko guolis (viena iš devynių Hitlerio ir aukščiausios Vermachto vadovybės karinių būstinių) bei Šventos Lipkos jėzuitų vienuolynas. Tai labiausiai lankomi turistų objekai Varmijos – Mozūrijos vaivadijoje.


Ypatingo dėmesio vertas Elbląsko-Ostrodzki kanalas – nuostabi XIX a.vid. suprojektuota vandens trasa, kuria laivai ne tik plaukia, bet ir specialių platformų pagalba yra traukiami sausuma. Nors nelabai turėta vilčių juo praplaukti, tačiau keliautojams nusišypsojo laimė ir visą valandą jie galėjo stebėti nuostabią aplinką bei laivo „keliavimą“ sausumos atkarpa.


Pirmoji kelionės diena baigėsi apsistojimu Gdanske, pasivaikščiojimu po senamiestį bei nakvyne laive. Antrą dieną mokinių ir mokytojų laukė dar dvi įspūdingos vietos. Įdienojus keliautojai jau stovėjo prie Malborko pilies. 1274-1457 metais Malborkas buvo Didžiojo Kryžiuočių ordino bei viso vienuolyno sostine. Tai didžiausia Europoje viduramžių pilis, įrašyta į UNESCO Pasaulio kultūrinio paveldo sąrašą. Pagrindinę komplekso dalį sudaro trys sujungtos pilies dalys, apsuptos galingos gynybinės sienos su gausiais bokšteliais ir vartais. Po įspūdingos pilies kelionė į paskutinį objektą – Žalgirio mūšio vietą, esančią Griunvalde (netoli Olštyneko), menančią 1410 metų jungtinių Lietuvos ir Lenkijos pajėgų pergalę prieš kryžiuočius ir pasibaigusią Kryžiuočių ordino sutriuškinimu, kelionės įspūdžius pasakojo Telšių „Džiugo“ vidurinės mokyklos bendruomenė.

Telšių.info