Rinktis VU studijas Šiauliuose galima jau dabar

0
119

Nuo šio rudens būsimų studentų, gyvenančių Šiauliuose, laukia pokyčiai. Vilniaus universitetas (VU) dvi studijų programas, vieną bakalauro ir vieną magistro, vykdys Šiauliuose.

Įstoję į Programų sistemų bakalauro studijas arba į Verslo informatikos magistro studijas Kauno fakultete, naujieji studentai galės mokytis ir paskaitas lankyti Šiauliuose. Tokiu sprendimu norima sudaryti palankias sąlygas jaunimui iš regionų studijuoti geriausiame universitete Lietuvoje neišvykstant iš namų.

Didžiausias specialistų trūkumas numatomas informacinių technologijų ir inžinerijos srityse, todėl siekiama didinti studentų priėmimą į šių sričių studijų programas. Šiuo metu parengiamų kvalifikuotų IT specialistų kiekis netenkina rinkos poreikių, kurie sparčiai auga, didėjant investicijoms iš užsienio. Prieš kelis metus Kauno fakultete pradėta rengti Programų sistemų bakalauro studijų programa yra analogiška VU Matematikos ir informatikos fakultete vykdomai studijų programai.

„Tą pačią programą vykdant Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose bus galima mobilizuoti geriausius dėstytojus, užtikrinti tinkamą studentų parengimą, optimalius grupių dydžius ir kartu išlaikyti aukštą studijų kokybę visuose trijuose miestuose“, – teigia VU studijų prorektorius dr. Valdas Jaskūnas.

Stodami į bakalauro studijų programą „Programų sistemos“, moksleiviai LABABPO sistemoje iškart galės rinktis VU studijų programą „Programų sistemos (Šiauliuose)“. Pasak Kauno fakulteto akademinių reikalų prodekanės prof. dr. Daivos Aliūkaitės, stojant į magistro studijų programą „Verslo informatika“, ypatingų reikalavimų taip pat nebus.

„Aplikuojama per VU Internetinę stojančiųjų aptarnavimo sistemą, o stojamasis egzaminas ar motyvacinis pokalbis vyksta Kauno fakultete – reikalavimai tokie patys, kaip ir kitiems, stojantiems į Kauno fakultetą ar VU apskritai“, – teigia prof. D. Aliūkaitė.

Jos teigimu, magistro programų studentams, norintiems įsitraukti į darbo rinką ir pradėti karjerą regione, studijos didžiuosiuose miestuose yra nepatogios, todėl šiomis studijų programomis Vilniaus universitetas siekia reaguoti į jų poreikius.

„VU Kauno fakulteto dėstytojai vyks skaityti paskaitų, vesti pratybų ir seminarų į Šiaulius, taigi studijos bus priartinamos prie regiono studentų poreikių“, – sako prof. D. Aliūkaitė.

Aurelija Andriekutė
Integruotos komunikacijos specialistė
Vilniaus universitetas