Rytų Europos šalys – svarbios Lietuvos atvykstamojo turizmo rinkos

0
114

Šių metų pavasarį augančio Lietuvos turizmo sektoriaus galimybės bus pristatytos trims Rytų Europos šalims – Lenkijai, Ukrainai bei Baltarusijai.

Pirmasis renginys kovo 28 dieną, 13 valandą, įvyks Kijeve, Lietuvos Respublikos ambasadoje Ukrainoje. Čia Valstybinio turizmo departamento, viešbučių ir SPA paslaugas teikiančių įmonių bei turizmo paslaugas teikiančių agentūrų atstovai pristatys Lietuvos kultūros ir gamtos paveldą, jo išskirtinumą bei patrauklumą Ukrainos gyventojams.

Siekiant apjungti istoriją ir modernumą, dėmesys bus skiriamas ne vien didžiausiems Lietuvos miestams, bet ir šalies regionams, kuriuose gausu išskirtinių gamtos bei kultūros paveldo objektų. Bus suteikta galimybė susipažinti ir su unikaliomis Baltijos auksu vadinamo Lietuvos gintaro SPA paslaugomis.

Planuojama, kad renginyje dalyvaus daugiau nei 70 Lietuvos ir Ukrainos atstovų, o mūsų šaliai atstovaus žinomos ir sukaupta gausia patirtimi pasidalinti galinčios įmonės.

Renginyje taip pat dalyvaus bei sveikimo žodį tars Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis bei Valstybinio turizmo departamento atvykstamojo turizmo vyr. specialistas Tomas Jackevič.

Antrojoje renginio dalyje taip pat vyks kontaktų mugė, kurioje naujus ryšius užmegzti galės Ukrainos ir Lietuvos turizmo verslų atstovai bei žurnalistai.

Lietuva kasmet sulaukia vis daugiau užsienio turistų dėmesio: pagal apgyvendinimo įstaigų statistiką, 2016 m. Lietuvoje bent vieną naktį praleido 1,49 mln. turistų iš užsienio, o bendras šalies turizmo augimas siekė 9,8 proc. ir buvo beveik 4 proc. didesnis nei praėjusiais metais.

Tuo tarpu atvykstančių ukrainiečių skaičiaus augimas 2016 m. buvo rekordinis – 41,3 proc.

Šis renginys yra projekto „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas svarbioms atvykstamojo turizmo rinkoms“ dalis (Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0002)Renginį inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, jis įgyvendinamas ir finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

Nuotraukos Tomo Kiškūno