Savaitgalį gyventojai padėjo išaiškinti neblaivų vairuotoją ir už vairo sėdėjusią 17-metę

0
69

IMG_1549Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pastebi, kad visuomenė tampa vis labiau pilietiška ir atsakinga už savo bei kitų gyventojų saugumą. Vis daugiau bendruoju pagalbos centro telefonu 112 sulaukiama skambučių apie pastebimus pažeidimus, tarp kurių – daugiausia informacijos apie grėsmę keliančius, galimai, neblaivius vairuotojus.

Kaip pasakojo viešąją tvarką mieste ir rajone užtikrinantys pareigūnai, kiekvienu atveju gavus informacijos apie kelyje pastebėtą įtarimą sukėlusią transporto priemonę, operatyviai vykstama jos tikrinti. Nors ne visais atvejais pavyksta pastebėti nurodytą automobilį, šiam nusukus kitu keliu ar pakeitus judėjimo kryptį, vis tik dažnai jis sustabdomas, o esant galimybei, pagalbon pasitelkiamos ir miestą stebinčios vaizdo kameros. „Pasitaiko įvairių, tokių pranešimų baigčių. Būna, kad nustatoma, jog įtarimą sukėlusio automobilio vairuotojas – blaivus, tačiau gyventojų pagalba neretai išaiškinamas ir grubus Kelių eismo taisyklių pažeidimas“, – apie neblaivių vairuotojų medžioklę pasakojo kelių policijos skyriaus viršininkas Dainius Razminas.

Sausio 22 d., apie 21.55 val., gautas piliečio skambutis apie Telšiuose, Plungės g., šalia prekybos centro esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje ketinantį važiuoti vyrą, kuris galimai neblaivus. Operatyviai reaguodami į pranešimą, pareigūnai netruko pastebėti ir sustabdyti nurodyto „Opel Vectra“ automobilio. Paskambinusio vyro nuogąstavimai pasitvirtino – už automobilio vairo sėdėjusiam 29-erių vairuotojui nustatytas lengvas – 1,37 promilės girtumas. Už neatsakingą poelgį, piliečiui, pagal LR ATPK 126 str. 1 d., teks pakloti 289-434 eurų baudą, o teisme bus sprendžiamas klausimas ir dėl teisės vairuoti transporto priemones atėmimo nuo vienerių metų iki vienerių metų šešių mėnesių.

Dar vieno pilietiško gyventojo skambučio sulaukta ir sausio 23-iosios vakarą, apie 16.28 val. Paskambinęs vyras pranešė apie Telšių r., Ryškėnuose, įtartinai važiuojamąja kelio dalimi manevruojantį „Audi A6″. Vykdami link nurodytos vietos, pareigūnai automobilį pastebėjo stabtelėjusį ties įvažiavimu į Telšius. Paaiškėjo, kad automobilis buvo sustabdytas ne be reikalo – vairuotojas apsikeitė vietomis su keleiviu. Tačiau šis faktas nepraslydo pro pareigūnų akis, o keleivio pusėje sėdėjusi 17-mtė neneigė vairavusi automobilio. Kaip paaiškėjo, įtarimą pranešėjui sukėlusio „Audi A6″ vairuotoja – blaivi, bet neturinti teisės vairuoti transporto priemonių. Nenuostabu, kad ir įgūdžių jaunai merginau trūko. Už šį bandymą išmokti vairuoti, pagal LR ATPK 128 str. 1 d., 17-metei gresia bauda nuo 289 iki 434 eurų. Administracinėn atsakomybėn patrauktas ir panelę vairuoti mokęs 21 metų pilietis. Jam už perdavimą vairuoti transporto priemonę asmeniui, neturinčiam teisės jos vairuoti, gresia 57-115 eurų bauda.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai primena, kad pagal Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko įsakymu patvirtintą Vairuotojų mokymo tvarkos aprašą, praktinio vairavimo įgūdžių 17 metų turintį jaunuolį mokyti gali tik šeimos nariai (sutuoktiniai, tėvai, vaikai, įvaikiai, broliai, seserys, seneliai ir vaikaičiai. Globėjų ar rūpintojų šeimos nariais laikomi vaikai, kuriems pagal Lietuvos Respublikos įstatymus nustatyta globa ar rūpyba). Be to, šeimos vairavimo instruktorius turi turėti ne mažesnį kaip 5 metų šios kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą, o automobilis, kuriuo mokoma, iš priekio ir galo privalo būti paženklintas aiškiai matomais ženklais „M“. Yra ir daugiau sąlygų, su kuriomis išsamiau galite susipažinti: http://www.vkti.gov.lt/index.php?-645523161

Policijos pareigūnai dėkoja pilietiškiems gyventojams, kurie neabejingi daromiems pažeidimams ir ragina esant menkiausiam įtarimui, pranešti bendruoju pagalbos centro tel. 112. Tik bendradarbiaujant išvien turime galimybę kurti saugią gyvenamąją aplinką!

Telšių apskr. VPK informacija