Savaitgalį pareigūnai vieną po kito baudė neblaivius vairuotojus – girti važiavo ir vyrai, ir moterys

0
51

telsiai-policijaSavaitgalį Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai Telšių rajono keliuose, sustiprinto patruliavimo metu, vykdė griežtą eismo dalyvių kontrolę, kurios metu drausmino pažeidėjus. Kadangi vairavimas išgėrus ar didelis važiavimo greitis – vieni iš dažniausių eismo nelaimes keliuose įtakojančių veiksnių, būtent šiems pažeidėjams išaiškinti ir buvo sutelktas didžiausias dėmesys. Tačiau, pro pirštus nepasižiūrėta ir į kitus Kelių eismo taisyklių pažeidimus – nubausti ir telefonais už vairo kalbėję bei saugos diržų nesegėję vairuotojai.

Vykdydami griežtą eismo dalyvių kontrolę, pareigūnai savaitgalį patikrino 342 transporto priemones. Liūdna, kad kai kurie vairuotojai vis dar rizikuoja savo bei kitų eismo dalyvių gyvybėmis ir už vairo sėda neblaivūs. O tokių per dvi dienas demaskuota net penki – trys vyrai ir dvi moterys. 21-erių ir 63 metų vairuotojos už vairo sėdo lengvai apgirtusios – nustatyti 0,68 ir 1,16 promilių girtumai. Nors dailiosios lyties atstovės bandė teisintis ir pasakojo įvairias alkoholio vartojimo priežastis, vis tik joms nepavyks išvengti 289-434 eurus siekiančių baudų ir mažiausiai metams atsisveikinti su vairuotojų pažymėjimais.

Už automobilių vairų Telšių rajono gyvenvietėse demaskuoti ir du lengvai apgirtę vyrai, kuriems alkotesteriu buvo nustatyti 1,10 ir 1,40 promilių girtumai. Jiems gresia tokia pati atsakomybė, kaip ir neblaivioms moterims. Telšiuose, pilietiško gyventojo pagalba demaskuotas ir „Renault Espace“ vairuotojas. Vos gavus pranešimą, jog už vairo – galimai neblaivus asmuo, miesto vaizdo stebėjimo kamerų pagalba pradėtas sekti šio automobilio važiavimo maršrutas, tad pareigūnai netruko jį pasivyti. 40-mečiui telšiškiui pūstelėjus į alkotesterį, susirūpinusio pranešėjo nuogąstavimai pasiteisino – vyrui nustatytas vidutinis – 1,60 promilių girtumas. Šiam piliečiui piniginę teks paploninti bauda, kuri sieks nuo 579-868 eurų bei 2-3 metams teks pamiršti automobilio vairą.

Galima tik spėlioti, ar lietingas oras, ar gyventojų atsainumas lėmė, kad savaitgalį visiems prireikė važiuoti – keliuose pabiro gausus neblaivių vairuotojų bei kitų Kelių eismo taisyklių pažeidėjų būrys. Jį papildė dar ir trys be teisės vairuoti transporto priemones į kelius išriedėję vairuotojai, kurie taip pat neliko nepastebėti patruliavusių pareigūnų.

Policijos pareigūnai ragina eismo dalyvius elgtis atsakingai ir prieš pradedant kelionę įsitikinti, kad ji bus saugi. „Nevairuokite išgėrę, neviršykite leistino važiavimo greičio, nepažeidinėkite kitų Kelių eismo taisyklių reikalavimų. Būkite atsakingi už savo ir kitų eismo dalyvių gyvybes – išvenkime beprasmių aukų keliuose“, – artėjant žuvusiems eismo įvykiuose atminti dienai, į vairuotojus kreipiasi Telšių apskr. VPK Kelių policijos skyriaus viršininkas Dainius Razminas.

Neblaivaus vairuotojo kelionė sekama miesto vaizdo stebėjimo kameromis.

Video medžiaga:

Telšių apskr. VPK informacija