Šiemet nuo sukčių internete nukentėjo 9 Telšių rajono gyventojai, kurie prarado 1733 eurus

0
75

internetasBilietai į kino teatrą ar kultūrinius renginius, rūbai, avalynė, knygos, žaislai, parfumerija ir daugelis kitų prekių šiuo metu gyventojams pasiekiami neišeinant iš namų – itin plačią įvairių prekių ir paslaugų pasiūlą galima rasti internetinėje erdvėje. Tačiau gyventojai, aktyviai besinaudojantys sparčiai išpopuliarėjusia internetine prekyba, turėtų nepamiršti apie galimą riziką. Nes sandoriai, sudaryti elektroninėje erdvėje, deja, ne visada būna sėkmingi.

Kaip pastebi Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Telšių apskr. VPK) pareigūnai, vis atsiranda patiklių pirkėjų, kurie nuo sukčių nukenčia į banko sąskaitą, kaip garantą, pervesdami dalį brangaus pirkinio vertės. Dažnai fiktyvius sandorius sudarinėja ir sukčiavimo būdu iš žmonių pasipelno transporto priemonių „pardavėjai“. Tačiau nuo sukčių nukenčia ir mažesnės vertės prekes perkantys asmenys, kurie sumokėję už kompiuterį, mobiliojo ryšio telefoną ar kitą daiktą, jo tiesiog nesulaukia.

Telšių apskr. VPK Telšių rajono Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai šiemet registravo 77 nusikalstamas veikas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. (Sukčiavimas). Iš jų, 9 atvejais, Telšių rajono gyventojai nukentėjo internetinėje erdvėje. Trys asmenys nuo sukčiautojų nuketėjo į jų sąskaitas pervesdami dalį pinigų sumos už norimas įsigyti transporto priemones. Nukentėjusieji prarado nuo 150 iki 350 eurų. Dar 150 eurų šiemet neteko ir dviratį internetu norėjęs įsigyti pilietis. Penki nukentėjusieji, kurie už prekes į nurodytas banko sąskaitas pervedė nuo 38 iki 400 eurų, taip pat nesulaukė savo daiktų: kompiuterių, mobiliojo ryšio telefonų, fotoaparato objektyvo, orinio šautuvo.

Pareigūnai ragina gyventojus būti budriais ir nepatekti į elektroninėje erdvėje sukčių rezgamas pinkles. „Nebūkite patiklūs ir nepervedinėkite pinigų į pardavėjų pateiktas banko sąskaitas, neįsitikinę, jog jos tikrai to asmens, kuris prekes parduoda. Pavedimus internetu darykite tik turėdami norimus daiktus arba tik tada, kai esate užtikrinti, kad daiktai jus tikrai pasieks. Pirkite tik iš patikimų žmonių ar internetinių parduotuvių“, – ragina pareigūnai.

Telšių aps. VPK informacija