Stiprus vėjas – pavojingos darbo sąlygos

0
25

Valstybinė darbo inspekcija, atsižvelgdama į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos informaciją dėl gūsingo vėjo bei šiuo metu Lietuvoje susidarančias oro sąlygas, ragina visų įmonių vadovus, darbų vadovus ir dirbančiuosius atsižvelgti į vėjo sukeltas pavojingas darbo sąlygas ir imtis visų įmanomų veiksmų nelaimėms darbe išvengti, ypač dirbant lauke, aukštyje, naudojant kėlimo kranus, kitus mobilius įrenginius.

Pabrėžtina, kad, esant stipriam vėjui, labai pavojinga pjauti medžius – vėjas gali veikti medžių virtimo kryptį, medžiai taip pat gali per anksti virsti ar skilti. Siautėjantis vėjas, liūtis, pūga, blogas matomumas sukelia papildomus pavojus kraunant medieną į rietuves ir transporto priemones bei iškraunant iš jų.

Esant netinkamoms meteorologinėms sąlygoms reikėtų baigti krovinių kėlimo darbus, nepalikti pakeltų krovinių. Baigus darbą, bokštinio, portalinio, ožinio ar tiltinio krano kabiną būtina užrakinti, o kraną pritvirtinti prie bėgių visais griebtuvais. Portaliniai kranai gali būti tvirtinami prie bėgių ir kitomis priemonėmis, kurios neleidžia jiems pradėti važiuoti pučiant stipriam vėjui.

Dar kartą primintina, kad, saugant darbuotojų sveikatą ir gyvybę, šioje situacijoje privalu stabilizuoti laikinus statinius, mechanizmus, laikinas konstrukcijas, įrenginius bei sandariai uždaryti pastatų langus, duris, stoglangius ir kitas angas.

Valstybinė darbo inspekcija taip pat įspėja, kad svarbesniuose objektuose reikia patikrinti avarinius elektros energijos šaltinius, pasirūpinti kuro atsargomis ir pasirengti gamybos proceso avariniam sustabdymui, praneša Valstybinė darbo inspekcija.

Telšių.info