Sveika ir švytinti oda

0
31

Atėjus saulėtai vasarai vis dažniau žvelgiame į veidrodį, sprendžiame dilemą, kaip geriausiai atgaivinti odą, paslėpti bei panaikinti odos raukšleles. Norisi, kad veido oda švytėtų laime ir sveikata. Apie šiuolaikines grožio priemones bei procedūras kalbiname plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoją Mariją Sakalauskaitę.

Kokios yra populiariausios priemonės taikomos odos atgaivinimui?

Vasaros metu pastebėjome padidėjusį pacientų susidomėjimą odos atgaivinimo procedūromis – odos biorevitalizacija. Plastinėje chirurgijoje jau daug metų yra naudojama hialurono rūgštis. Hialurono rūgšties yra natūraliai mūsų odoje, tačiau su amžiumi bei dėl saulės poveikio jos nuolat mažėja. Oda tampa ne tokia elastinga, praranda jaunos odos atspalvį, švytėjimą. Dar prisideda intensyvus gyvenimo būdas, mityba, neišvengiami stresai bei žalingi įpročiai.
Norint atgaivinti veido, rankų ar dekolte zonos odą yra taikomos injekcijos su hialurono rūgštimi. Tai moksliniais tyrimais įrodyta medžiaga, padedanti greitai bei efektyviai atgaivinti odą.

Kokios yra hialurono rūgšties savybės?

Suleista į poodį hialurono rūgštis atstato natūralų hialurono rūgšties praradimą, skatina natūralios hialurono rūgšties gamybą, skatina odos kalogeno atsistatymą, drėkiną odą iš vidaus bei atjaunina ją. Hialurono rūgštis, skatindama odos ląstelių dauginimąsi ir reguliuodama odos mikrocirkuliaciją, padeda apsaugoti odą nuo ją sendinančių procesų, atgaivina ir giliai drėkina odą, kuriai trūksta skaistumo, tonuso, elastingumo ir stangrumo.Taip pat ji yra naudojama ir sporto medicinoje, traumatologijoje bei oftalmologijoje.

Kur dažniausiai yra atliekamos injekcijos?


Priklausomai nuo poreikio, injekuojamais odos užpildais galima pakoreguoti:
veido linijas, veido giliąsias raukšles, ypač tinka mimikos raukšlėms, atsiradusioms dėl šypsojimosi, raukymosi ar net rūkymo. Koreguojama ir lūpų forma, tūris, galima ir nosies formos korekcija, kaklo bei smakro linijų korekcija, dekoltė zonos odos raukšlių panaikinimas bei rankų – plaštakų odos atjauninimui.
 
Kiek trunka procedūra ir ar labai skausminga?

Procedūra trunka iki 20 minučių. Jus konsultuojantis plastikos chirurgas parinks jums geriausiai tinkantį preparatą, konsultacijos metu paaiškins procedūros poveikį. Injekcijos nėra skausmingos, tačiau jei yra pageidavimas, galima injekcijas atlikti su nuskausminimu.
 

Ar dažnai reikia kartoti procedūras ir ar visiems tinka tokios procedūros?

Jei pageidaujate odos atjauninimo – atgaivinimo procedūros, rekomenduojama atlikti iki 3-4 procedūrų per metus. Jei norite tik pakoreguoti bei panaikinti raukšles – gali užtekti ir vienos injekcijos. Kadangi hialurono rūgštis yra nutūrali medžiaga, alerginių reakcijų pasitaiko labai retai. Ją galima taikyti norint pakoreguoti nedidelius defektus bei odos skaistinimui, tačiau yra situacijų, kai injekcijos negali padėti, pavyzdžiui, yra reikalinga veido patempimo – pakėlimo operacija arba pagurklio panaikinimo operacija. Todėl yra labai svarbu prieš procedūrą pasikonsultuoti su plastikos chirurgu.

Ar vis dar populiarus Botulino toksinas?

Tai vienas populiariausių vaistinių preparatų naudojamų estetinėje medicinoje. Jo naudojimas didėja kiekvienais metais visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje. Pradėjus naudoti botulino toksiną bei hialurono rūgšties injekcijas pastebimas sumažėjęs veido korekcinių operacijų skaičius, arba operacijos atliekamos vyresniame amžiuje. Pacientas besirūpinantis savo išvaizda, atitolina operacijos laiką, arba yra pilnai patenkintas injekekcijų rezultatais.

Kur dažniausiai taikomas Botulino toksinas?

Dažniausiai Botulino toksinas naudojamas mimikos raukšlių korekcijai. Vasaros metu ypač padaugėja procedūrų dėl padidėjusio prakaitavimo gydymo. Atliekamos injekcijos į pažastis, kartais ir į delnus ar pėdas.

Ar yra naujovių odos priežiūroje ?

Paskutiniu metu populiarėja natūralios priemonės galinčios pagelbėti bei atgaivinti odą. Tokia natūrali priemonė yra paciento kraujo plazma (skystoji kraujo dalis). Iš paciento venos į mėgintuvėlį paimama 8-10 ml kraujo. Kraujas centrifuguojamas bei išgaunama kraujo plazma, praturtinta augimo faktoriais bei aktyviosiomis medžiagomis, kuriuos regeneruoja ir stabdo odos senėjimą. Toks aktyvus substratas suleidžiamas pavargusiai, nualintai, papilkėjusiai odai, taip pat tinka senstančiai odai sustandinti, vyriško tipo nuplikimui gydyti bei alerginių odos reakcijų sumažinimui.

 

 

 

Telšių.info