Sveikatingumo veiklos Rainių mokykloje-darželyje

0
90

Rainiu-mokyklaTelšių rajono Rainių mokykla-darželis yra aktyvūs sveikos gyvensenos įgūdžius formuojančio projekto „Sveikatiada“ dalyviai. Sveika gyvensena besidomintys rainiškiai šiemet dalyvo ir „Sveikatiados“ inicijuotame Sveikatinimo idėjų konkurse. Ir ne šiaip dalyvavo, o tapo vienais iš konkurso nugalėtojų.

Konkurse, kuriame kiekviena mokymo įstaiga buvo kviečiama savo unikaliomis idėjomis ir siūlymais diegti sveikatingumo kultūrą savo bendruomenėje, iš viso dalyvavo net 49 mokyklos ir darželiai iš visos Lietuvos. Iš visų dalyvių buvo atrinktos 9 geriausios idėjos, tarp kurių pateko ir Rainių mokyklos-darželio projektas „Aš judu ir tu judi, augam žvalūs ir sveiki“. Projektams įgyvendinti „Sveikatiada“ kartu su pagrindine Sveikatinimo idėjų konkurso remėja – UAB „Pontem“ skyrė finansavimą – po 150 Eurų.

Projekto „Aš judu ir tu judi, augam žvalūs ir sveiki“ tikslas – stiprinti vaikų sveikatą supažindinant juos bei jų artimuosius su fizinio aktyvumo reikšme savijautai ir sveikatai. Rainių mokyklos atstovai organizavo šaunių renginių gausa pasižymėjusią sveikatingumo savaitę.

Savaitė prasidėjo dienos be streso renginiais. Vaikai darė vėjo malūnėlius, buvo surengtas bėgimas apie mokyklą su vėjo malūnėliais. Aiškintasi apie streso pasekmes, vyko paskaita apie arbatžoles, jų naudą.

Antradienį rainiškiai sulaukė svečių iš Telšių visuomenės sveikatos biuro, kurie pasakojo apie judėjimo ir sporto svarbą žmogaus organizmui. Vėliau bendruomenė smagiai sportavo zumbos treniruotėje.

Trečiadienis buvo diena su medučiu. Mokyklą-darželį aplankė bitininkė, kuri vaikams papasakojo apie bitutes, medų, medaus rinkimo ir gaminimo būdus, eiliškumą. Visi gardžiavosi medučiu, bičių duonele. Po susitikimo vaikai žiūrėjo smagų „Bitės filmą“.

Ketvirtadienis – šypsenų diena. Vaikai su mokytojomis piešė ir klijavo šypsenas, aiškinosi apie geros nuotaikos ir juoko svarbą. Prisipiešę ir prisikarpę šypsenų vaikai su pedagogėmis aplankė kaimo žmones (pasiskirstę gatvėmis) ir dovanojo jiems savo pieštas šypsenas, tuo pačiu kviesdami kaimo bendruomenę dalyvauti finalinėje sporto šventėje.

Sveikatingumo savaitei artėjant prie pabaigos, duoklė buvo atiduota mnakštoms. Penktadienį per kiekvieną pertrauką mokiniai buvo kviečiami kieman, kur buvo daromos kolektyvinės mankštos. Pirma pertrauka – budinimo pratimai. Antra pertrauka – šokiai. Trečia pertrauka – žaidimas „Šiaudų batai“. Ketvirta pertrauka – bėgimas apie mokyklą. Penkta – apsikabinimų ir atsisveikinimo pertrauka.

Paskkutinė projekto diena – pirmadienis – finalinė sporto šventė. Jos metu buvo organizuotos „Olimpinės žaidynės“, kuriose dalyvavo „Rainiukų“ (4-5 m.), „Pelėdžiukų“ (5-6 m.) grupių vaikai, 1-4 klasių mokiniai, 4 tėvelių komandos, 1 mokyklos-darželio darbuotojų komanda.

Kaip pasakojo šio šio projekto vadovė ir Rainių mokyklos-darželio direktorės pavaduotoja ugdymui Dainora Miliuvienė, vaikai su didžiausiu entuziazmu ir energija padėjo dalyvavo sveikatingumo savaitės renginiuose:

„Projekto finalinė sporto šventė sutapo su Tarptautine Vaikų gynimo diena. Visi projekto dalyviai patyrė daug teigiamų emocijų, leido aktyviai savaitę, sužinojo apie medaus, arbatos naudą žmogaus organizmui, aiškinosi apie sporto ir sveikos mitybos prasmę ir naudą. Į projektą noriai įsitraukė darželio kolektyvas, ypač mokytojos, kurios aiškino ir padėjo mokinukams. Veiklose dalyvavo daugiau nei 130 žmonių, tad projektas pavyko puikiai!“

„Sveikatiada“ kviečia ir kitas Telšių regiono mokyklas dalyvauti projekto iniciatyvose bei patiems įsitikinti, kad sveikai gyventi yra smagu!

Apie „Sveikatiadą“

„Sveikatiada“ yra socialinis projektas, formuojantis naują sveikatingumo kultūrą Lietuvoje ir pradedantis nuo pačių imliausių visuomenės narių – žemesnių klasių moksleivių.

Tadas Beržonskas
Projekto „Sveikatiada“ koordinatorius