Tariamo užpuoliko sulaikymo operacija Janapolės mokykloje

0
65

amokAMOK – vis labiau pasaulyje plintantis smurto reiškinys, kuris paprastai įvardijamas kaip staigus netikėtas įniršio ir agresijos protrūkis ar smurto aktas su siaubingomis pasekmėmis (žmonių žudymas, sunkūs sveikatos sužalojimai), neretai vykstantis vaikų ugdymo įstaigose. Siekiant, kad policijos pareigūnai būtų susipažinę su tokiomis situacijomis ir turėtų praktinių įgūdžių, kokių taktinių veiksmų imtis į jas reaguojant, gegužės 27-ąją Janapolės pagrindinėje mokykloje buvo imituota praktinė AMOK situacija. Ją įgyvendinti padėjo apie mokymus informuoti moksleiviai bei mokytojos, kurie suvaidino įkaitus bei ginkluotu užpuoliku tapęs policijos rėmėjas.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, bendradarbiaujant su Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnais, mokymų vietą pavertė šiurpą keliančiu vaizdu: mokykloje aidėjo šūviai, kaukė automobilių sirenų garsai, girdėjosi moksleivių riksmas. Imitavus kaukėto užpuoliko įsiveržimą į mokymo įstaigą, pareigūnai surengė įkaitų išlaisvinimo ir įsibrovėlio sulaikymo operaciją.

Po mokymų, kurie Lietuvos policijos generalinio komisaro įsakymu rengiami visoje Lietuvoje, pareigūnai aptarė operacijos rezultatus, išanalizavo savo veiksmus ir įgūdžius.

Telšių aps. VPK informacija