Kokia yra taupymo esmė?

0
7

taupymo esmeVisi žinome, kad svorį lemia du kintamieji – tai, kiek kalorijų gauname valgydami, ir tai, kiek jų sunaudojame. Tad pagrindinė sąlyga siekiant numesti svorio – kalorijų privalu sunaudoti daugiau nei gauti su maistu. Dažniausiai vien laikantis šio principo rezultatas garantuotas – svoris krenta. Nesvarbu kaip sunaudosite kalorijas ar sportuodami ar aktyviai dirbdami. Svarbu, kad kalorijos degtų. Arba galite rinktis antrąjį variantą – valgyti mažiau, kiekvienam savo.  Taip pat ir taupymo patarimai prasideda labai abstrakčiai – taupymo esmė irgi labai paprasta – nuolat išleisk mažiau nei uždirbi. Tai pagrindinė taupymo taisyklė. Atrodo viskas yra taip paprasta, bet iš tiesų tai padaryti yra daug sunkiau, nei gali pasirodyti iš pradžių. Kaip ir su svoriu, jūs galite arba uždirbti daugiau, arba išleisti mažiau. Dažnai, uždirbti daugiau taip greitai neišeina, todėl tenka pasirinkti antrąjį variantą – išleisti kuo mažiau. Kiti taupymo principai tik palengvina išlaidų ir pajamų valdymą.

Turbūt daugeliui pažįstama situacija, kai, rodos dirbame ir uždirbame, tačiau pinigų kaip nėra taip nėra. Ir dažnai tik pagalvoję kur jie pradingo, galvojame apie tai, jog pirkome tik tai kas būtina ir visi pirkiniai buvo planuoti ir reikalingi. Tad greičiausiai pritarsite, kad svarbiausia daugelio mūsų bėda yra ne ta, kad uždirbame per mažai, bet ta, kad išlaidos nesuplanuotos. Mokėjimas elgtis su pinigais – tai sugebėjimas ne tik uždirbti bet ir valdyti išlaidas. Kad ir kaip banaliai skambėtų taupymo patarimų taisyklė – mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis, su taupymu galioja ta pati taisyklė. Kuo geriau išmoksite taupyti – tuo mažiau patarimų Jums reiks iš šalies pinigų valdyme ir Jūs pats tapsite savo pinigų valdovu.

Daugeliui moterų ir vyrų atrodo, jog svarbiausia gyvenime daug ir sunkiai dirbti, rūpinantis buitimi, vaikai ir siekti karjeros. Manau, kad kai šie dalykai susitvarkys, finansiniai reikalai susidėlios patys savaime. Bet toks mąstymas gali būti labai klaidingas. Kiekviename gyvenime etape reikia stabtelti ir pažiūrėti kaip teisingiau valdyti pinigus. Visada reikia pamąstyti apie tai, jog gyvenime būna nenumatytų dalykų. Ir tada jau taupymo patarimai bus skaitomi per vėlai, todėl juos būtina skaityti dabar. Kaip vaizdžiai rašo Lois. P Frankel knygoje „Gera mergaitė netaps turtinga“ – „moterų požiūris į finansinį gyvenimą panašus į elgesį su automobiliu. Kol neužsidega raudona lemputė, įspėjanti apie besibaigiančią alyvą, neprisiruošiame jos papildyti. Dažnai tiesiog neturime kada, tačiau randame laiko atsiimti skalbinius iš skalbyklos, pasirūpinti maisto produktais, nusipirkti gimtadienio ar Kalėdų dovanas savo draugams ir šeimos nariams.“ Taip ir jūs – nelaukite tos raudonos lemputės, kol yra žalia lemputė, stabtelėkite ir pradėkite taupyti.

O tiesa tokia, kad pinigai patys savęs nevaldo. Juos valdote Jūs, o tiksliau jūsų smegenys. O nevaldomi ir neplanuojami pinigai turi tendenciją nepastebimai išnykti. Ir tai gali atsitikti greičiau, nei jūs net galite pagalvoti. Neįmanoma sutaupyti, jei išleidžiate visus uždirbtus pinigus, todėl taupymo patarimai dažnai jums padės susimąstyti apie problematiškas vietas, kuriose pinigai tirpsta, jums net nepastebint.  Turtą galima sukaupti tik tuo atveju, jei išleidžiame mažiau nei uždirbame. Tai ką daryti? Mokytis taupyti. Paversti taupymą maloniu ir kasdieniu užsiėmimu.