Telefoniniai sukčiai aktyviai bandė išvilioti pinigų

0
90

Sausio 12 d. 11.06 val. A. M., gyvenanti Telšių r., Viešvėnų sen., pranešė, kad jai paskambino vyriškis, kuris prisistatė finansinių nusikaltimų tyrimu tarnybos pareigūnu Ramūnu Butkumi. Jis , teigė, kad yra netvarkoje su moters banko sąskaitoje esančiais pinigais. Pranešėja patikėjo ir padiktavo visus banko kodus. Po to susiprotėjo, kad reikia skambinti į policiją. Pranešėjai buvo nurodytas telefono numeris, kuriuo reiktų paskambinti ir užblokuoti sąskaitą. Nuvykus į namus pranešėja namuose nerasta, ar padaryta žala nežinoma. Įvykio aplinkybės tikslinamos.

Sausio 12 d. 11.21 d. D. M., gyvenančiai Telšiuose, paskambino vyriškis, prisistatė FNTT pareigūnu Ramūnu Butkumi. Jis teigė, kad jos banko sąskaitoje kelių minučių bėgyje buvo pervestos ir išimtos didelės pinigų sumos. Liepė atvykti i Klaipėdą tyrimui ir susisiekti su skambinančiojo kolega Dariumi Mockumi. Pranešėja įtarė, kad tai sukčiai ir banko kodų nesakė. Moteris sunerimusi, nes sukčius minėjo jos adresą.

Sausio 12 d. 11.38 val. A. G., gyvenančiam Telšiuose, paskambino nepažįstamas vyras, prisistatė policijos pareigūnu Butkumi, pasakė, kad į pranešėjo sąskaitą yra pervesta 8000 litų ir reikia pinigus  paimti. Bekalbant nutrūko ryšys. Pranešėjas įtaria, kad tai telefoniniai sukčiai.

Sausio 12 d. 16.04 val. G. G., gyvenančiai Telšių r., Upynos sen., į fiksuoto ryšio telefoną skambino, kaip įtaria, telefoniniai sukčiai. Moteris padiktavo jiems priėjimo prie internetinės bankininkystės kodus. Pasak jos, sukčiai užblokavo jos banko sąskaitą. Nuvykus pranešėja nurodė, kad nežinanti, ar patyrė kokią nors žalą, aplinkybės tikslinamos.

POLICIJOS PAREIGŪNAI DAR KARTĄ ĮSPĖJA: NESAKYKITE NIEKAM SAVO ASMENINIŲ BEI BANKO DUOMENŲ; POLICIJOS PAREIGŪNAI Į NAMUS NESKAMBINA IR TOKIŲ DUOMENŲ PADIKTUOTI NEPRAŠO.

 

Telšių.info