Telšių apskrities vyriausiajame policijos komisariate praktiką atliko studentai iš Vokietijos

0
90

Telšių apskrities vyriausiajame policijos komisariate (toliau – Telšių aps. VPK) sausio 30 – vasario 3 dienomis praktiką atliko Vokietijos Bavarijos žemės Viešojo administravimo ir teisės aukštosios mokyklos Policijos studijų du studentai. Praktikai vadovavo Telšių aps. VPK Valdymo organizavimo skyriaus viršininkas Gintautas Kėras.

Studentams iš Vokietijos buvo sudaryta turininga ir gan įtempta programa kiekvienai dienai. Pirmadienį, prisistatę Personalo skyriuje, jie buvo supažindinti su Telšių aps. VPK struktūra, organizuota ekskursija po VPK, pristatytas Operatyvaus valdymo skyrius, jo funkcijos. Po pietų svečiai lankėsi Kriminalinės policijos padaliniuose, susipažino su jų darbu.

Antradienį iš ryto svečius priėmė Telšių aps. VPK viršininkas Alfonsas Motuzas. Pabendravus valandą, likusioji dienos dalis buvo skirta Viešosios policijos padaliniams. Vaikinai bendravo su Migracijos skyriaus, licencijavimo grupės, Prevencijos poskyrio, patrulių būrio pareigūnais. Supažindinti su Kelių policijos, Magistralinių kelių priežiūros būrio darbu. Stebėjo pareigūnų darbą gatvėje, užmiesčio keliuose.

Trečiadienį svečiai apsilankė Telšių aps. VPK Mažeikių rajono policijos komisariate. Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas A. Domarkas supažindino su Viešosios policijos struktūra, funkcijomis, papasakojo apie bendrus patruliavimus su Latvijos Respublikos pareigūnais, persekiojimo tvarką, praktikantams buvo parodyta areštinė. Po to kalbėjo apie kriminalinės policijos darbo specifiką, domėjosi pareigūnų vykdoma paieška. Šaudykloje apžiūrėjo policijos pareigūno specialiąsias priemones ir tarnyboje naudojamą ginkluotę, svečiai papasakojo apie jų tarnyboje naudojamą spec. techniką.

Policijos kinologas Tomas Taurinskis pristatė augintinį vokiečių aviganį Attilą, kuris puikiai pademonstravo įvairius tarnybinio šuns gebėjimus, tokius kaip: vykdyti komandas, narkotinių medžiagų paieška. Svečiai taip pat papasakojo apie jų tarnyboje naudojamus puikiai išdresiruotus kovinius šunis, jų didžiulį indėlį policijos darbe.

Ketvirtadienį buvo vykta į Klaipėdą, apsilankyta Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate, susipažinta su struktūra, aptarnaujamomis teritorijomis, apžiūrėtos patalpos. Svečiai galėjo palyginti Telšių ir Klaipėdos policijos komisariatų darbuotojų darbo sąlygas. Apsilankė kruizinių laivų terminale, apžiūrėjo istorinį miesto centrą.

Penktadienis buvo skirtas pirmosios praktikos savaitės apibendrinimui, pažinčiai su Vokietijos policijos sistema. Susirinkusiems Telšių aps. VPK padalinių vadovams studentai pristatė Vokietijos policiją, darbo ypatumus, policininkų rengimo sistemą.

Po to buvo organizuota pažintinė ekskursija po Žemaitijos sostinę. Didžiulį įspūdį paliko Telšių apskrities policijos kapeliono, kanauninko Remigijaus Saunoriaus organizuotas vizitas Telšių šv. Antano Paduviečio katedroje, Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijoje.

Visų susitikimų metu vyko diskusijos, buvo dalijimasis patirtimi. Svečiai dėkojo už nuoširdų, šiltą priėmimą ir, tikime, kad Žemaitiją paliko kupini gerų ir šiltų įspūdžių. Pirmadienį, antrojoje praktikos savaitėje, jų jau laukė kolegos Aukštaitijoje – Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kolektyvas.

Telšių aps. VPK informacija