Telšių jaunimas stovyklavo Lenkijoje

0
26

Dar 2009 m. vasario mėnesį Telšių apskrities viršininko administracija perdavė apskrities savivaldybių Jaunimo reikalų koordinatoriams kvietimą dalyvauti jau devintą kartą organizuojamoje tarptautinėje jaunimo stovykloje Minsk Mazowiecki mieste Lenkijoje. Ši stovykla skirta 14-16 metų jaunuoliams, kurie lanko įvairaus šokio žanro meno mėgėjų kolektyvus ir turi anglų bei rusų kalbų pagrindus.

Į tarptautinę jaunimo stovyklą, į kurią kviečiami viso Telšių apskrities partnerinio šalių tinklo atstovai, atvyko šešių valstybių atstovai: baltarusiai, rusai, ukrainiečiai, prancūzai, lenkai ir lietuviai, t.y. penki moksleiviai iš Plungės, Telšių, Mažeikių rajonų ir Rietavo savivaldybių. Plungei atstovavo Senamiesčio vidurinės mokyklos moksleivė, kultūros centro šokių kolektyvo „Suvartukas“ šokėja Indrė Mažeikaitė.

Pagrindinis projekto tikslas: skatinti jaunus žmones būti aktyviais Europos piliečiais, ugdyti jaunų žmonių solidarumo jausmą ir toleranciją.

Šiais metais stovyklos tema – šokių menas, todėl pagrindinis tikslas buvo tobulinti jau turimus įgūdžius ir mokintis naujų šokių. Jaunuoliai buvo suskirstyti į grupes pagal gebėjimą šokti. Indrė pateko į pažengusiųjų grupę, kadangi jau devintus metus šoka ansamblyje „Suvartukas“. Stovyklautojai kartu su profesionaliais šokių vadovais mokėsi šokti salsos, valso, hip hopo ir kitų šokių.

Puikiai buvo organizuotas jaunuolių laisvalaikio užimtumas – įvairių konkursų:  talentų vakaras, mis ir misterio rinkimai, geriausios dainos bei top modelio konkursai.

Kas vakarą kiekviena delegacija privalėjo pristatyti savo šalį. Lietuvaičiai per savo šalies prezentaciją  žaidė lietuvių liaudies žaidimus, dainavo etnografines dainas, šoko tautinius šokius ir visus stovyklos dalyvius mokė elementariam susikalbėjimui reikalingų lietuvių kalbos žodžių. Lietuvos vakarą užbaigė, visus vaišindami šakočiu bei duona su medumi.

Stovyklavimo dienomis organizatoriai pasistengė sudaryti intensyvią programą, kad per šį laikotarpį jaunuoliai kuo daugiau pamatytų, aplankytų ir patirtų malonių įspūdžių Lenkijoje.  Todėl kiekvieną dieną keliavo į kalnus, prie ežerų. Dvi dienas praleido Minsk Mazowiecki mieste. Pabuvojo Varšuvoje, Krokuvoje, Kielce. Didžiausią įspūdį visiems paliko svarbiausiu Lenkijos mokslo, kultūros ir meno centru laikomas miestas Krokuva, kuriame įsikūręs seniausias Lenkijos Jogailos universitetas. Apsilankė ir  buvusioje Lenkijos karalių rezidencijoje Vavelio pilyje.

Laikas prabėgo labai greitai. Atsisveikinimo vakaro metu liejosi liūdesio ir džiaugsmo ašaros. Gaila buvo jaunimui atsisveikinti su naujais draugais, tačiau smagu buvo gauti prizus už aktyvią veiklą – neliko nepastebėtas žemaičių dainingumas, sumanumas, išradingumas.  Mūsų jaunimas į Lietuvą negrįžo tuščiomis rankomis. Iškovota pirmoji vieta sportinėse varžybose bei trečioji vieta – galutinių stovyklos rezultatų suvestinėje.

Panašaus pobūdžio projektai turi didelę reikšmę jauno žmogaus ugdymui. Suteikia galimybę geriau pažinti kitų šalių kultūrą, mokytis iš jų, pristatyti savo kultūrą. Taip pat skatina draugystę, bendradarbiavimą ir partnerystę, pranešė Plungės rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus jaunimo reikalų koordinatorė Lolita Vaitkevičienė.

Nuotrauka iš www.plunge.lt

Telšių.info