Telšių ligoninė taps atramine ligonine regione

0
70

Telšių rajone lankėsi sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis. Ministras pakeliui sustojo Varnių pirminės sveikatos priežiūros centre, susidedančiame iš Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės bei Pirminės sveikatos priežiūros centro.

Ministrą čia pasitiko Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva, mero pavaduotojas Petras Kuizinas, Telšių visuomenės sveikatos centro vadovas Saulius Dovydaitis, Varnių seniūnijos seniūnas Rolandas Bružas.

Varniuose dirba 9 gydytojai. Ministrą priėmęs vyriausiasis gydytojas Alfredas Maželis papasakojo apie ligoninės ekonominę situaciją, akcentavo, jog stengiamasi taupyti, kad galėtų daugiau lėšų skirti ligoniams, aplinkai tvarkyti. Ligonių netrūksta, visi atvykę pasitikrinti į pirminę sveikatos priežiūros įstaigą aptarnaujami tą pačią dieną. A. Maželis akcentavo echoskopijų, kurios padeda efektyviau diagnozuoti akstyvoje stadijoje paplitusius vėžinius susirgimus, atlikimo vietoje paklausą.

Seniūnas R. Bružas kalbėjo apie Varniuose didėjantį senstančių gyventojų skaičių ir senstantį ligoninės personalą. Chirurgas važiuojąs net iš Tauragės. Meras pristatė ministrui rajono ekonominę situaciją, kalbėjo apie prieinamų vietoje medicinos paslaugų paklausą.

Ministras V. P. Andriukaitis teiravosi apie produktų pirkimą, ką ligoninei teikia vietos ūkininkai. Akcentavo, jog reikia galvoti apie struktūros optimizavimą, apie medikų komandos sukomplektavimą echoskopijoms, biopsijoms atlikti. Anot ministro, Telšiuose bus atraminė regioninė ligoninė, kuri bus įtraukta į visas programas. Kovo 17 d. sveikatos apsaugos ministerijoje numatyta svarstyti generalinį planą dėl onkologinės programos taškų šalyje išdėstymo.

Aplankęs palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę, ministras V. P. Andriukaitis klausė personalo apie problemas, domėjosi ligonių savijauta, sąlygomis, pasidžiaugė jaukia aplinka. Čia ministras perdavė per Varnių seniūną dovaną bibliotekai – I. Liutkevičienės, A. Andriukaičio knygą „Lietuviškas imunitetas. Bausmė be nusikaltimo“.

Telšiuose ministras pirmiausia apsilankė Psichikos sveikatos centre, apžiūrėjo modernius terapinius kabinetus, išklausė dirbančių specialistų siūlymus. Vėliau kalbėjosi su centro direktore Stefa Naujokiene ir centre dirbančiu psichiatru Stanislovu Naujoku. Anot centro specialistų, Telšiuose trūksta narkologo ir psichtoterapeuto pareigybių, kvotų terapijai. Direktorė papasakojo apie ketverius metus vykdomą metadono programą narkomanams, akcentavo, jog realybė tokia, kad kiekvienoje savivaldybėje reikalingas atskiras kabinetas šia priklausomybės liga sergantiesiems. Svarbu sukurti sistemą, kuri mažintų žalą.

Ministras akcentavo, jog psichiatrijos sritis – tai ištisas kompleksas socialinės, psichoterapinės pagalbos, darbo namuose priemonių. Opus vakcinacijos klausimas, nuogąstaujama, ar nebus pažeistas Lietuvos kolektyvinis imunitetas dėl įsišaknijusių prietarų ir baimių. Ministras ragino teikti konkrečius pasiūlymus, jis nemėgsta sakančių: „kad nejuda“. Jau pakeista Ligonių kasų finansavimo, receptų išrašymo tvarka. Laukia daug kitų imlių darbų.

Vėliau ministras nuvyko į Telšių regioninę ligoninę. Apžiūrėjo rekonstruotą Akušerijos, Reanimacijos, Neurologijos, Psichiatrijos ir kitus skyrius, bendravo su gydytojais, ligoninės administracijos darbuotojais. Taip pat aplankė Telšių pirminės sveikatos priežiūros centrą.

Po pietų LR sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis susitiko su Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos moksleiviais ir mokytojais. Valandą trukęs susitikimas dalyviams paliko didelį įspūdį. Ministras kalbėjo apie sveiką gyvenseną, svarbiausius žingsnius, padedančius eiti sveikatos išsaugojimo link, dalijosi asmenine patirtimi, diskutavo su mokiniais apie rūkymą bei jo sukeliamą žalą. Atsisveikindamas ministras palinkėjo visiems sveikatos.

Danutė Popovič, Telšių rajono savivaldybės mero patarėja