Telšiai šiemet surinko lygiaverčių žaidėjų komandą

0
31

telsiai-kkTelšių “Telšiai” praėjusiame 2012-2013 m. sezone buvo viena iš keturių stipriausių Regionų krepšinio lygos komandų. Kelią medalių link mažajame finale jiems pastojo Kuršėnų ekipa, kuri seriją laimėjo 3:1. Šiame sezone Telšių komanda ir toliau nemažina savo tikslų, juolab, trenerio Augenijaus Vaškio teigimu, šiemet sudėtyje bus daugiau panašaus pajėgumo krepšininkų.

Trys svarbūs naujokai

“Mūsų komandą šiemet papildė Liudas Valantinas, kuris ilgą laiką rungtyniavo Nacionalinėje krepšinio lygoje. Jis yra vienas rimčiausių mūsų komandos pastiprinimų šį sezoną ir įneš daugiau solidumo. Nors iš komandos į Akmenę išėjo Nerijus Mika, tačiau L.Valantinas šią spragą įžaidėjo pozicijoje turėtų užpildyti su kaupu”, – sakė Telšių strategas.

“Į komandą sugrįžo Emilijus Gumuliauskas. Šis žaidėjas pas mus rungtyniavo 2011-2012 m. sezone ir buvo vienas iš komandos lyderių. Po pertraukos į Telšius grįžo ir Karolis Vaškys, kuris tobulinosi ir mokėsi Jungtinėse Amerikos Valstijose. Būtent šie trys žaidėjai yra didžiausias pastiprinimas mums. Nors yra ir daugiau naujokų – Robertas Kniuras, Artūras Domarkas, tačiau jie labiau atsarginiai žaidėjai”, – apie sudėties pasikeitimus pasakojo A.Vaškys.

Ne vienam į akis krenta gana nedidelis žaidėjų kiekis komandoje. Jų kol kas registruota 11. Paklaustas, ar pajėgiai komandai šis skaičius nėra per mažas, treneris pripažino, jog bėdų iškilo dar net neprasidėjus sezonui: “Žaidėjų skaičius ryškiai per mažas. Jau dabar prasidėjo problemos, kadangi traumas spėjo patirti net 3 svarbūs žaidėjai. Draugiškas rungtynes buvome priversti vos šešiese”.

“Trūksta dar aukštų žmonių. Turime Mindaugą Norkų, Edvardą Varpiotą, bet ieškom dar aukštaūgių, kurie galėtų prisijungti prie mūsų. Per daug neforsuojam, bet žiūrinėjam, ieškom. Sunku į Telšius prisivilioti žaidėjus, atstumai dideli. Be to, komandą formavom tokiu požiūriu, kad žaidėjai būtų iš Telšių arba aplinkinių rajonų”, – kalbėjo Telšių komandos treneris.

Žingsnis į priekį

“Nepaisant visko, šiemet padarėme žingsnį į priekį, nes turime visus 11 žaidžiančių krepšininkų. Anksčiau pagrindą sudarė 5-6 žaidėjai, kiti buvo labiau atsarginiai. Dabar suformavom dublerių komandą, kuri žais B divizione. Jei kažkas iš jų gerai atrodys, visuomet galėsime pasikviesti į pagrindinę komandą”, – sakė A.Vaškys.

Paklaustas apie sezono tikslus, Telšių generolas buvo tiesus – komandos tikslai yra maksimalūs: “Mes neslepiam, kad norime patekti tarp 4 stipriausių komandų ir galiausiai kovoti dėl aukščiausių vietų”.

Visgi A.Vaškys pridūrė, jog šiemet RKL A divizione laukia išties įdomios ir nenuspėjamos kovos.

“Pažvelgus į komandų sudėtis, įdomiai atrodo Druskininkai, Tauragė. Pastaroji neturi aukštų žaidėjų, tačiau tikrai nesusilpnėjo, gal net sustiprėjo. “Rasai” kaip visuomet yra stiprūs. Kiek girdėjau, ir naujai prisijungusios Kupiškio ir Akmenės komandos yra pasistiprinusios. Kuršėnai šiam sezonui pateikė dar pajėgesnę komandą. Žodžiu, šiemet bus įdomus čempionatas – gal nėra didelių favoritų, tačiau bent 6-7 ekipos, o gal ir daugiau, bus lygiavertės”.

Pasiruošimą “Telšiai”, pasak trenerio, pradėjo vėlokai – rugsėjo mėnesį. Tris savaites komanda tobulino fizinį pasiruošimą lauke, o į salę persikėlė visai neseniai. Telšiškiai spėjo sužaisti trejas draugiškas rungtynes – dvejas su Klaipėdos LCC universitetu ir vienerias su Kuršėnų “Granulta-Grafų baldais”. Visuose mačuose pergales iškovojo Telšiai, pranešama Regionų krepšinio lygos tinklalapyje.

Telšių.info