Telšiškiams nesinori orientuotis

0
41

Pagaliau buvo parodyta, jog Lietuvoje vyrauja ne tik krepšinis, bet ir kitoks sportas. Orientacinio ir foto – orientacinio sporto šalininkai praėjusį savaitgalį „šturmavo“ Žemaitijos sostinės gatves.

Telšių jaunimo centro (TJC) direktorė Saulena Pilitauskaitė bei savanoris Gediminas Baktys nusprendė paįvairinti pilką miestiečių kasdienybę, surengė orientacinio bei foto – orientacinio sporto varžybas mėgėjams bei profesionalams. Norintys išbandyti save pasidalino į dvi stovyklas – spartus pažymėtų taškų radimas ir meninė nustatytų punktų išraiška pagal Telšių miesto žemėlapį fotoaparatu.

Į renginį miestiečių susirinko ne itin gausiai. Kodėl? Galbūt mažai informacijos, o gal paprasčiausiai visuomenė jau pradeda snausti žiemos miegu tarsi meškutės privalgiusios gardaus medaus.

“Pamačiau savo gimtąjį miestą iš naujo, ne per automobilio langą, kaip dabar įprasta daryti“, – šypsosi foto – orientacinio dalyvė Vytautė. G. Baktys džiaugiasi, jog pirmą kartą organizuotame renginyje sulaukė paramos iš kolegų, idėjų ir pasiūlymų. „Nuvylė, jog buvo nedaug dalyvių, nors skelbimai buvo išplatinti ne tik elektroninėje erdvėje, bet ir mieste bei spaudoje. Tačiau galiu pasidžiaugti, kad visi dalyvavę foto — orientaciniame liko su prizais ir gera nuotaika“, – sako G. Baktys.

Sportinio orientavimosi varžybose daugiausia dalyvavo mokiniai, tačiau fizinio iššūkio nevengė ir studentai bei profesionalūs sportininkai. Trasą parengė ir reikiamomis priemonėmis parėmė Orientavimosi sporto klubo „Telšiai“ pirmininkas Irmantas Daugintis. Orientacininkai buvo išskirstyti į dvi lygas – mėgėjai (vaikinai, merginos) bei profesionalai. Pirmosios lygos nugalėtojais tapo vaikinų pora Lukas Lukauskas bei Vilius Slušnys, antrieji – Edvinas Varkalis ir Benas Klemanskis, o trečioji vieta atiteko Edgarui Valiui. Merginų grupėje lyderės buvo Kristina Kniukštaitė ir Karolina Andriekutė. Antrosios lygos kova vyko tarp dviejų profesionalių sportininkų – Regimanto Kavaliausko bei Vitalijaus Petrulio. Vyrai parodė aukštą profesionalumo lygį ir kaip sako pati TJC direktorė, šiems sportininkams Telšiuose kol kas nėra lygių. Nugalėtojai apdovanoti vertingais TJC bei rėmėjų prizais.

Foto — orientacinis skirtas tiems, kurie vertina ramybę ir meną tuo pat metu. Kiekvienam dalyviui parengtoje trasoje reikėjo rasti atitinkamus taškus ir juos pavaizduoti vienu ar keliais fotokadrais centrinėje miesto dalyje. „Dalyvių fotografijos kokybiškos. Užduotys ne visų atskleistos teisingai, tačiau tam ir yra konkursai — vieni laimi, kiti ne. Dalyviai išpildė mano lūkesčius. Galbūt užduotyje „parodyk miesto grožį kelyje iki Z punkto“ norėjosi rasti gražesnių Telšių miesto vaizdų, tačiau jeigu taip dalyviai mato miestą, greičiausiai toks jo vaizdas ir yra: pilkos gatvės, savivaldybė, lapų krūvos, šiukšlės ir užžėlę krūmynai“, — pasakoja renginiu patenkintas G. Baktys. Organizatoriai dėkoja rėmėjams ir viliasi glaudesnio bendradarbiavimo plėtojant naujas kūrybines idėjas kartu su telšiškiais.

Foto – orientaciniame konkurse iš viso užsiregistravo keturi dalyviai. Pirmoji vieta atiteko Aistei Bružaitei, kuri laimėjo nemokamą fotosesiją, antrąją vietą iškovojo žurnalistus atstovavusi Donata Veliūtė, kuri taip pat pelnė 50 proc. nuolaidą fotosesijai ir dovanų gavo Telšių miesto saldžiausio simbolio pačios darytą nuotrauką. Trečiosios pakopos laiptelis atiteko Airijoje gyvenančiai lietuvei Vytautei Baužytei. Merginai padovanota pačios daryta nuotrauka su rėmeliu ir jaunimo žurnalo „Woba“ užrašų knygelė, o ketvirtasis buvo Laurynas Andrulionis, gavęs kūrybiškiausią savo nuotrauką.

Drėgnas lapkričio oras neišgąsdino panorusiųjų dalyvauti ir ne vienam padovanojo stulbinančių akimirkų bei leido pamatyti savo miestą kitomis akimis. Tiems, kurie nesiryžo dalyvauti renginyje, lieka tik palinkėti ryžto ir noro būsimuose Telšių jaunimo centro renginiuose.

Donata Veliūtė