Telšiškis jungiasi prie FIFA kolegų

0
75

Pernai geriausiu Lietuvos futbolo teisėju išrinktas telšiškis Nerijus Dunauskas verčia naują puslapį savo karjeroje. Lietuvos teisėjas pirmą kartą įtrauktas į 2010 metų FIFA teisėjų sąrašą. Sezoną N. Dunauskas pradės Maltoje, kur vyks UEFA rengiami specialūs naujų FIFA teisėjų apmokymai.

„FIFA kategorijos patvirtinimas nėra galutinis taškas. Jau dabar privalome ruoštis fiziniams normatyvams, kuriuos laikysime Maltoje. Mums bus skiriama daugybė praktinių užduočių treniruočių aikštynuose“, – pasakojo savaitei į Maltą išvykstantis teisėjas.

UEFA rengiamų kursų programa labai įvairi ir intensyvi. Pirmosiomis dienomis kiekvienas teisėjas turės praeiti išsamų medicininį sveikatos patikrinimą, po kurių vyks UEFA varžybų organizavimo sesija.

„Teisėjai bus supažindinti su UEFA teisėjų komiteto struktūra, turėsime galimybę susipažinti su elitiniais teisėjais, kurie taip pat atvyks į mūsų apmokymus. Mums bus pristatytas UEFA Drausmės komitetas, organizuojamos grupinės paskaitos“, – sakė N. Dunauskas. 

Anot teisėjo, žiema kiekvienam teisėjui yra pasiruošimo ateinančiam sezonui laikas. Pats N. Dunauskas šiuo metu rengiasi sezonui individualiai su kvalifikuotu treneriu specialistu. „Į savo paskyrimą ir į man suteiktą galimybę teisėjauti tarptautinėse rungtynėse žiūriu labai rimtai“,- kalbėjo Nerijus Dunauskas.

Prieš kelias dienas į Lietuvos futbolo federaciją atėjo oficialus iškvietimas, kuriame informuojama, kad Nerijus Dunauskas yra kviečiamas į UEFA U-21 kvalifikacines rungtynes Airija – Armėnija, kurios vyks kovo 3 d.

Primename, kad iš viso 2010-iems metams yra patvirtinti šie FIFA kategorijos teisėjai iš Lietuvos: Nerijus Dunauskas, Gediminas Mažeika (aikštės teisėjai), Artūras Pipiras, Artūras Šeškus, Saulius Dirda, Vytautas Šimkus, Darius Miklovas (asistentai), Aleksandras Sliva, Audrius Kancleris (salės futbolas), Aušra Kancė, Ingrida Siliūnienė, Jurgita Mačikunytė (moterų futbolas), Romualdas Cviklinskis (paplūdimio futbolas).

FIFA kategorijos teisėjai tvirtinami yra vieneriems metams. Iš viso 2010-iems metams FIFA patvirtino 52 naujas teisėjų kandidatūras. Pranešė Vaiva Zizaitė LFF atstovė spaudai.   

Telšių.info