Telšiuose lankėsi Japonijos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvoje

0
126

Telšių rajono savivaldybėje lankėsi Japonijos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė p. Miyoko Akashi ir Japonijos ambasados informacijos ir kultūros centro atstovai. Svečiai telšiškiams suteikė unikalią galimybę susipažinti su tolimos šalies kultūra, pamatyti tautinio rūbo kimono kolekciją, išpieštas kriauklių geldeles bei kitus japonų tradicinio meno kūrinius.

Vizito Telšiuose metu Japonijos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė p. Miyoko Akashi susitiko su savivaldybės vadovais. Susitikime dalyvavo Telšių rajono savivaldybės meras Valdemaras Ramšas, mero pavaduotojas Vytautas Kleiva ir administracijos direktorius Kęstutis Trečiokas.

Telšių rajono savivaldybės meras Valdemaras Ramšas padėkojo ambasadorei už suteiktą galimybę telšiškiams pamatyti ir susipažinti su šalies, kurią nuo Lietuvos skiria daugiau kaip dešimt tūkstančių kilometrų, kultūra ir tradicijomis. Pasak mero, Japonijos kultūra labai domina mūsų tautiečius, bandoma labiau suprasti šios šalies istoriją bei užmegzti glaudesnius ekonominius ir kultūrinius ryšius. Meras pasidžiaugė, kad ambasadorė mokytojos Elės Kakanauskienės prašymu sutiko apsilankyti Žemaitės gimnazijoje ir pristatyti jaunajai kartai Japonijos kultūrą.

Japonijos ambasadorė J.E. p. Akashi informavo, kad jos pareiga yra skleisti informaciją apie Japonijos kultūrą bei padėti užmegzti ekonominius ryšius. Ji norėtų, kad kuo daugiau kultūrinių renginių vyktų ne tik Lietuvoje, bet ir Telšiuose. Pasak p. Akashi, vis daugiau turistų ir verslo atstovų iš Japonijos atranda Lietuvą.

Administracijos direktoriaus Kęstučio Trečioko manymu, Telšiuose Japonijos verslo atstovams, ypač aukštųjų technologijų, yra geros sąlygos investuoti. Mūsų mieste veikia 4 aukštosios mokyklos, didžiulis dėmesys skiriamas švietimui, pigesnė darbo jėga, žemė ir pan.

Po susitikimo svečiai aplankė Žemaitės gimnaziją, susitiko su mokyklos bendruomene. O vakare Vilniaus dailės akademijos parodų salėje atidarė Masu Yamamoto sukurtų tradicinių kimono, Yumiko Matsumoto Iki (elegantiškuoju) stiliumi išpieštų kriauklių geldelių ir kitų japonų tradicinio meno kūrinių parodą. Parodos atidarymo metu buvo demonstruojama arbatos gėrimo ceremonija. Pranešė Jurgita Armalienė, Mero patarėja ryšiams su visuomene

Telšių.info