Telšiuose lankėsi Kultūros ministras

0
86

 

Rugsėjo 26 d. Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva susitiko su LR Kultūros ministru Arūnu Gelūnu ir Seimo Ekonomikos komiteto pirmininku Dainiumi Budriu. Susitikime taip pat dalyvavo JE Telšių vyskupas Jonas Boruta, Architektūros skyriaus vedėjas Algirdas Žebrauskas, K. Praniauskaitės bibliotekos, Kultūros centro bei Žemaitės dramos teatro vadovai.

Pasak ministro A. Gelūno, Telšiai darosi labai svarbūs, kadangi 2013 m. Lietuvoje minėsime svarbią istorinę sukaktį — Europos kristianizacijos proceso pabaigą ir Lietuvos krikšto 600 m. jubiliejų. Telšiuose vyks gausybė svarbių renginių, tarptautinės konferencijos, parodos. Todėl būtina tinkamai tam pasiruošti ir užbaigti Telšių kultūros centro ir K. Praniauskaitės bibliotekos rekonstrukciją.

Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva informavo, kad minėtiems darbams užbaigti reikalinga 2,4 mln. Lt. 2012 m. Valstybės investicijų programoje numatyta tik 1,2 mln. Lt. Meras viliasi, kad svečiai apžiūrėję jau padarytus darbus, paspartins ir papildomą finansavimą. Tiek Kultūros ministras, tiek Ekonomikos komiteto pirmininkas pažadėjo ieškoti galimybių, kad 2012 m. būtų užbaigtas K. Praniauskaitės bibliotekos korpusas, o 2013 m. ir Telšių kultūros centro patalpos.

Svečiai taip pat aplankė šv. Antano Paduviečio katedrą, apžiūrėjo rekonstruojamą Telšių miesto stadioną bei amfiteatrą. Taip pat aptarė ruošiamą Lietuvos krikšto 600 metų jubiliejaus minėjimo programą, praneša Mero patarėja ryšiams su visuomene Jurgita Armalienė.

Telšių.info