Telšiuose Nacionalinį diktantą rašė ir ketvirtokė

0
155

Nacionalinį diktantą Telšių rajone rašė 130 žmonių: 18 Savivaldybės administracijos salėje, 63 „Džiugo“ vidurinėje mokykloje, 21 Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijoje, 28 Luokės vidurinėje mokykloje. Luokėje jaunimui pavyzdį rodė daug mokytojų, medicinos sesuo, valytoja ir pati seniūnė Genovaitė Linkuvienė. Viena dalyvė nespėjo diktanto parašyti iki galo, bet juk svarbiausia – dalyvauti, tad dėl to nereikėtų pernelyg krimstis ir kitą kartą nebeateiti į šventę. Deja, Tryškių Lazdynų Pelėdos vidurinėje mokykloje, nors ir buvo nemažai užsiregistravusiųjų, rašyti neatėjo nė vienas.

Džiugu, kad  šioje pilietinėje akcijoje vis gausiau dalyvauja moksleiviai, diktantą rašė ir ne viena šeima. Jauniausia dalyvė – „Saulėtekio“ pradinės mokyklos ketvirtokė Saulė Šiušaitė, rašiusi diktantą kartu su mama, teta ir močiute. Jau penktą kartą diktanto rašyti atėjo PSPC gydytoja odontologė Gražina Jonušienė, AB „Žemaitijos pienas“ darbuotoja Renata Bučiuvienė, Telšių apskrities ligoninės gydytoja Renė Gudauskienė. Vieniems dalyviams specialiai konkursui Vandos Juknaitės parašytas tekstas atrodė sunkesnis nei ankstesnieji, kitiems lengvesnis, ne visi gerai išgirdo be konteksto pateiktus žodžius „dryksta“, „brigzti“, „nytį“, galvą teko pasukti ir dėl žodžių „šiųmetį“, „graso“, „bjūra“, „patriotas“, „įmygis“ rašybos. Tačiau visi dalyviai džiaugėsi tiek gražiu tekstu, tiek pačia įvykusia, nors ir vėliau nei paprastai, švente. O juk jau būta nuogąstavimų, kad dvasios krizė bus įveikusi mus ir penktojo Nacionalinio diktanto nebebus.
Blandžio 1 d. interneto svetainėje www.diktantas.lt, balandžio 2 d. savaitraštyje „Atgimimas“, taip pat ir Telšių rajono savivaldybės tinklalapyje http://www.telsiai.lt bus paskelbtas originalus rašytojos Vandos Juknaitės tekstas. Nacionalinio diktanto finalas vyks gegužės 8 d. Lietuvos televizijos studijoje, pranešė konkurso koordinatorė Birutė Žulkutė.

Telšių.info