Telšių rajone surengus reidą sučiupti brakonieriai ir žvejybos taisykles pažeidę žvejai

0
61

IMG_74361Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Telšių rajono agentūros darbuotojai kartu su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais surengė reidą. Tikrinant vandens telkinius bei jų pakrantes nustatyti 6 pažeidimai. Sulaikyti savadarbiu tinklu žvejoje brakonieriai bei mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykle pažeidę žvejai. Paskaičiuota, kad pažeidėjai gamtai padarė žalos už daugiau kaip 800 eurų.

Važiuojant Varnių miesto gatve, aplinkosaugininkai Varnelės upės pakrantėje pastebėjo du piliečius, kurie eidami krantu traukė savadarbį tinklinį įrankį. Civiliai apsirengę neetatiniai inspektoriai prie jaunuolių prisiartino nesukeldami didelio įtarimo ir juos sulaikė. Brakonieriai jau buvo spėję sugauti 1 karšį ir 7 plačiažnyplius vėžius. Piliečiui T.K. (1994 m.) ir A.K. (1991 m.) surašyti protokolai (ATPK 87 str. 3d.) ir gresia baudos iki 289 eurų. Taip pat už nelegaliai sugautą karšį brakonieriams teks atlyginti daugiau kaip 65 eurų gamtai padarytą žalą. Už sugautus vėžius žala skaičiuojama nebus. Mat šie buvo gyvybingi ir visi sugražinti atgal į upelį.

IMG_7451Apžiūrint Luksto ežero poilsiavietes, vienoje iš jų buvo nustatytas vandens telkinio apsaugos juostos pažeidimas. Akciją „Automobilį statyk atsakingai“ vykdantys aplinkosaugininkai, prie pat ežero su automobiliu atvykusiam poilsiautojui A.P. (1991 m.) surašė protokolą (ATPK 55 str. 1d.). Vairuotojui gresia bauda iki 144 eurų.

Tikrinant Germanto ežero žvejus sulaikyti du vyrai, kurie graibštais gaudė ne tik vėžius bet ir žuvis. Gaudydamas invazinius vėžius pilietis L.U. (1979 m.) graibštu sugavo lydeka, kurios ilgis buvo 42 cm. Net ir su meškere sugavus tokio dydžio lydeką žvejys privalo paleisti. Vyrui už teisės aktų reglamentuojančių mėgėjišką žvejybą, pažeidimą surašytas protokolas (ATPK 87 str. 1d.) ir gresia bauda iki 57 eurų. Be to už sugautą lydekaitę teks atlyginti beveik 160 eurų žalą gamtai.

IMG_7452Dar daugiau piniginę teks patuštinti tame pačiame Germanto ežere vėžiavusiam T.K. (1980 m.). Gaudydamas invazinius vėžius su graibštu jis pagavo 2 lydekas kurių ilgiai buvo 34 cm ir 35 cm bei 8 cm lyną. Vyrui taip pat teks susimokėti baudą ir gamtai padaryta daugiau kai 380 eurų žalą.

Dar vienas pažeidimas išaiškintas ir prie Masčio ežero. Į naktinę karšių žvejybą su draugais atvykęs D.K. (1997 m.) neturėjo žvejo mėgėjo bilieto. Vyrui surašytas protokolas (ATPK 87 str. 1d.) ir gresia bauda iki 57 eurų. Be to teks sumokėti beveik 200 eurų gamtai padarytos žalos už 3 sugautus karšius.

Artūras Konderauskas
LR AM Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento
Administravimo ir teisės skyriaus
vyriausiasis specialistas