Telšiuose, kaip ir visoje šalyje, vyko pilietinė akcija „Vairuoju blaivus, nes myliu jus“

0
98

IMG_3676Lapkričio 5-ąją visoje šalyje rengiama pilietinė akcija „Vairuoju blaivus, nes myliu jus“. Jos metu vairuotojams primenama apie mirtiną neblaivaus vairavimo problemą bei kiekvieno atsakomybę dėl savo ir kitų eismo dalyvių saugumo. Dalijant akcijos lipdukus, vairuotojus siekiama skatinti būti pilietiškais netoleruojant neblaivių asmenų prie vairo. Pilietinė akcija, prie kurios prisijungė ir Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai, vyko ir Telšių miesto centre.

Šiandien Vilniuje taip pat vyksta visuomenės ir ekspertų diskusija „Blaivybė keliuose: realybė ar utopija?“, kurios dalyviai ragina plačiau pažvelgti į eismo saugumo ir neblaivių vairuotojų prevencijos situaciją bei galimus sprendimus. Diskusijoje, kurią inicijuoja Europos Parlamento narys Bronis Ropė ir Europos Parlamento Informacijos biuras, dalyvauja ir Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, Pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimiras Banelis, valstybinių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų ekspertai ir kiti. Diskusijos metu ieškoma bendradarbiavimo galimybių bei efektyviausių priemonių neblaivių vairuotojų keliamos grėsmės prevencijai.

Pagal statistiką, vairavimas apsvaigus nuo alkoholio yra vienas iš pagrindinių veiksnių, keliuose įtakojančių nelaimes, kurių metu žūsta ar būna sužaloti žmonės. Nors Lietuvoje dedamos visos pastangos, statistika vis dar rodo, kad kova su neblaiviais vairuotojais – gyvybiškai reikalinga. Praėjusiais metais užregistruoti 509 kelių eismo įvykiai dėl neblaivių asmenų kaltės, t. y. kas šeštą užregistruotą įvykį sukėlė neblaivus asmuo. Šiose eismo nelaimėse žuvo 104, sužeistas 891 žmogus.

Telšių aps. VPK informacija