Trijų kultūrų susitikimas Džiuginėnuose

0
85

DSC 0050Praėjusios savaitės pabaigoje prasidėjo ir jau spėjo įpusėti Tarptautinių jaunimų mainų projektas EWOCA-3. Telšių rajone, Džiuginėnuose esančiame Telšių jaunimo centro patirtinio mokymosi centre jaunimas iš Vokietijos (Šteinfurto), Ispanijos (Valencijos) ir Lietuvos jau antrą savaitę leidžia kartu. Šis trimetis projektas naudingas visoms projekte dalyvaujančioms šalims. Tai ne tik galimybė pasidalinti patirtimi, bet ir būdas kuo plačiau įtraukti į veiklą įvairiausių sluoksnių jaunimą.

Trijų partnerių — Ispanijos Valencijos miesto jaunimo organizacijos „Asociacion Opendoors“, Vokietijos Šteinfurto apskrities jaunimo centrų jaunimo, Telšių jaunimo centro — projekto pagrindinė idėja — trejus metus skirtingose šalyse: Vokietijoje (2012 m.), Lietuvoje (2013 m.), Ispanijoje (2014 m.) dvi savaites 24 trijų šalių jaunuoliai dirbs kartu, kad sukurtų produktą, kuris turėtų išliekamąją vertę. Džiuginėnuose aktyvus jaunimas kuria patrauklią erdvę jaunimui gamtoje, vietovėje, atskirtoje nuo miesto.

Jau savaitę vykstančioje Tarptautinių jaunimo mainų projekte EWOCA-3 dalyvauja po 8 jaunus žmones ir po 2 jų vadovus iš trijų šalių. 24 skirtingų kultūrų jaunuoliai pasiskirstę į tris grupes: maisto gaminimo, kūrybinių dirbtuvių-darbo ir medijų. Jaunuoliai patys gamina maistą, tvarko gyvenamąsias patalpas, stato terasą, iš rąstų ir lentų gamina kėdes, o vėliau padailina skaptavimo įrankiais ir visaip kitaip kuria gražesnę Džiuginėnų aplinką.

Jaunuoliai iš trijų šalių ne tik uoliai pluša, kurdami gražesnę aplinką, bet ir susipažįsta su Lietuva. Tik atvykę jauni žmonės pakviesti dalyvauti dviračių žygyje: minti pedalus nuo Klaipėdos iki Nidos. Telšių jaunimo centro direktorė Saulena Pilitauskaitė pasakojo, kad penkiasdešimt kilometrų kai kuriems stovyklautojams pasirodė nelengva užduotis, tačiau ją įveikti pavyko. „Pamenu, kad prieš aptariant žygio detales, daugelis nepatikėjo, kad teks minti visus penkiasdešimt kilometrų. Kalbantis angliškai jaunimas klausė, „maybe five or fifteen, but not fifty“ (angl. — gal penkis ar penkiolika, bet ne penkiasdešimt)“,— prisiminė S.Pilitauskaitė.

Su jaunuoliais dirba jaunimo darbuotojai: Vitalijus Praspaliauskas, Inga Nagytė, Karolina Andriekutė, Viktoras Dambrauskas, o viskam vadovauja — S.Pilitauskaitė.

Stovyklautojai kaime gyvena ekologiškai. Čia atvykę jie daug išmoko naujo: patys pasigamina sviestą, sūrį, kai kurie jų mokosi pažinti daržoves — atskirti krapą nuo petražolės ir panašiai. Stovyklos tikslas — parodyti jaunam žmogui viską, ką galima pasigaminti, turint elementariausius įrankius, supažindinti su ekologišku gyvenimu, su tuo, kas yra paprasta ir natūralu.

Projektas EWOCA-3 finansuojamas ES programos „Veiklus jaunimas“ ir Vokietijos fondo „Mercator“. Abu fondai remia projektus, kurie skatina Europos jaunimo organizacijų partnerystę ir plėtoja jaunų žmonių tarpkultūrinę bei socialinę kompetencijas, skatina vadovavimąsi neformalaus ugdymo principais, orientuojamąsi ne į rezultatą, o į procesą, į mažiau galimybių turinčius jaunus žmones.

DĖMESIO!!! Telšių miesto ir rajono bendruomenė, svečiai ir kiti smalsuoliai kviečiami RUGPJŪČIO 14 dieną apsilankyti Džiuginėnuose, Patirtinio mokymosi centre. Nuo 14 valandos interesantai kviečiami pasidairyti ir apžiūrėti aplinką, o 15 valandą įvyks oficiali stovyklos uždarymo ceremonija.

Telšių.info

DSC 0039

DSC 0045

DSC 0042