Tvoros pasirenkamos ir pagal charakterį

0
109

tvora flicrTai, kokia tvora norima apsitverti teritoriją aplink namus, gali nemažai pasakyti apie patį žmogų. Vieni savo namų teritorijoje nori būti apsaugoti nuo pašalinių žvilgsnių, kiti – atvirkščiai, nieko neslėpti ir patys viską matyti.

Metalinės tvoros yra ilgaamžės, labai įvairios, priderinamos prie daugelio namų eksterjero ir kiemo stilių.

Tačiau atviros tvoros iš strypų tinka ne kiekvieno charakteriui. Tokias tvoras dažniausiai renkasi atviri žmonės, ekstravetrai, arba norintys, kad jų namu bei kiemu žavėtųsi praeiviai ir kaimynai, pastebi bendrovės „Kiemo projektai“ vadovas Nerijus Rajackas. „Tokios tvoros yra ženklas, kad nieko nenorima paslėpti, o dėl kokių priežasčių tai daroma – jau kiekvienu atveju reikėtų vertinti individualiai. Kai kurie tokias tvoras mėgsta dėl noro pasipuikuoti, kai kurie – dėl to, kad nenori susikurti atskirties nuo išorės jausmo“, – sako N. Rajackas.

Tuo tarpu žaliuzių tipo skardinės tvoros – visai priešingas variantas. Jas mėgsta tie, kurie teritoriją prie savo namų nori kuo geriau paslėpti nuo pašalinių žvilgsnių, mėgsta privatumą ir laisvumo pojūtį.

Skardinių tvoralenčių tvora konstruojama taip, kad iš kiemo išorė yra gerai matoma, ir tai suteikia didesnį saugumo jausmą, nes galima matyti, kas artėja prie kiemo vartų ar šiaip vaikštinėja aplinkui. Tuo tarpu iš išorės kiemo nesimato, ir tai suteikia komforto jausmą namų šeimininkams.

Kaip pastebi „Kiemo projektų“ vadovas, prie namų įrengti būtent tokias žaliuzių tipo tvoras dažniausiai pageidauja moterys. „Jos, matyt, dažnai susimąsto apie savo ir namiškių saugumą, dažniau pačios pajunta mažesnį ar didesnį nesaugumo jausmą, dėl to geriausiai jaučiasi, kai jų namo teritorija yra aptverta tokiomis tvoromis. Tuomet jos gali matyti aplinką, bet žino, kad pačių namiškių niekas nemato“, – aiškina N. Rajackas.

Žinoma, bet kuriuo atveju tvoros turi išlaikyti savo funkciją saugoti namus ir turtą, neleisti prašalaičiams klaidžioti po namo teritoriją ar, juo labiau, statytis automobilio jūsų kieme. Ir atviros, ir žaliuzinės tvoros tokią apsaugą užtikrina vienodai.