Užutrakio dvaro terasoje liesis džiazo šviesa

0
91

Šviesa – fizinė ir dvasinė. Apie šviesą, kuri mus supa iš išorės ir iš vidaus. Taip būtų galima apibūdinti muzikos festivalyje „Užutrakio vakarai“ rupjūčio 12-ąją, sekmadienį, nuskambėsiantį koncertą.

Pajausti ir susimąstyti apie šią universalią, daugiaplanę šviesą padės džiazo vakaras, taip ir pavadintas – „Šviesa“. Savo pasakojimą, išgyventą istoriją apie šviesą Užutrakio festivalio scenoje perteiks viešnia iš Niujorko, prestižinio Shure Montreux Jazz Voice Competition festivalio laureatė Arta Jekabsone. Prieš dvejus metus nugalėtojos laurai pelnyti šiame bene žymiausiame Europoje džiazo vokalo konkurse latvių kilmės Artai atvėrė ir naujų galimybių. Tad pastaruoju metu ji gyvena JAV, daug koncertuoja. Užutrakyje drauge su šia atlikėja gros JAV muzikantai Theo Walentiny (klavišiniai), Lucas Kadish (gitara), Nick Dunston (bosinė gitara) ir Latvijos atstovas Rūdolfs Dankfelds (perkusija). Girdėsime A. Jekabsone kūrinius, vyks jos CD ,,Light“ pristatymas.

Įdomu, kad Lietuvoje A. Jekabsone koncertuoja pirmą kartą ir šiam pasirodymui pasirinko būtent muzikos festivalį „Užutrakio vakarai“. Pasirinkimas neatsitiktinis, nes svarbiausia Artos kompaktinio disko žinia yra ta, kad šviesos idėja išplaukia iš muzikos ir supančios gamto sąryšio. Užutrakio dvaro aplinka yra ideali kūrėjos sumanymui, nes muzika, gamta, laisvės pjūtis, veidrodinį vandens mirgėjimą sukeliantys dvaro tvenkiniai bei supantys ežerai – harmoninga ir nedaloma vienovė. Be to, A. Jekabsone šviesą suvokia ir kaip žmonių energijos, kuria dalijasi su pasauliu, svajonių, jaukumo metaforą. Juk muzika padeda surasti šviesą vieniems kituose ir dalintis ta šviesa tarpusavyje.

Pasak džiazo žinovų, dainininkė, kompozitorė A.Jekabsone yra atpažįstama dėl jos unikalaus aksominio vokalo bei nuoširdžios, pozityvios muzikos išraiškos. Arta yra 2016 m. konkurso Šveicarijoje Shure Montreux Jazz Voice Competition pirmosios vietos bei antrosios vietos Mid-Atlantic Jazz Voice Competition 2017 m. laimėtoja. Neseniai dainininkė išleido savo debiutinį albumą „Light“ („Šviesa“). Pati Arta save apibūdina kaip buvimą muzikos dalimi ir ryškia spalva plačioje muzikos paletėje.

Klavišininkas Theo Walentiny – Naujajame Džersyje gimęs pianistas, kompozitorius ir improvizuotojas. Theo vadovauja ansambliui, kuriam priklauso jauni ir perspektyvūs Niujorko muzikantai. Gitaristas Lucas Kadish žengia didelius žingsnius džiazo ir improvizacinės muzikos pasaulyje. Originali Lucas muzika auga iš džiazo ir bliuzo, kuriai didelę įtaką turi klasikinė ir improvizacinė europietiška muzika. Nick Dunston – bosininkas, kompozitorius, koncertavęs įvairiuose renginiuose ir festivaliuose Šiaurės Amerikoje, Kanadoje ir Europoje. Rašo kūrinius solistams instrumentininkams, spektakliams. Būgnininkas Rūdolfs Dankfelds yra aktyvus, unikalaus stiliaus Baltijos šalių muzikos scenos dalyvis. Jis sugebėjo sėkmingai kirsti žanrinius barjerus ir iš mažų repeticijų erdvių pereiti į koncertų sales ir arenas.

Koncertas vyks Užutrakio dvaro sodyboje rugpjūčio 12 d. 19 val. Festivalio globėja – Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Išsamiau apie festivalį www.uzutrakiovakarai.lt

Muzikos festivalio „Užutrakio vakarai“ informacija

Renginio data: Sekmadienis, 2018 m. rugpjūčio 12 d.
Renginio pradžia: 19:00
Renginio vieta: Trakai