Vaikai skatinami rūpintis gražesne aplinka

0
87

Norėdami paskatinti puoselėti aplinkos gražinimo ir kraštovaizdžio kūrimo tradicijas, nustatyti gražiausias ir geriausiai tvarkomas vaikų švietimo įstaigų teritorijas šalyje ir skleisti jų gerąją patirtį, Aplinkos bei Švietimo ir mokslo ministrai organizuoja Geriausiai tvarkomų Lietuvos vaikų švietimo įstaigų teritorijų apžiūrą-konkursą 2010 m.

Šiuo konkursu siekiama atkreipti dėmesį į tai, kad vaikų švietimo įstaigų teritorijos turi būti naudojamos pagal vaikų ir pedagogų poreikius ir kraštovaizdžio pobūdį, džiuginti gera želdinių, poilsio zonų, statinių, sporto aikštynų, takų būkle ir priežiūra, švara, jos turėtų išsiskirti savitais, estetiškais kraštovaizdžio tvarkymo sprendimais, saugant, tausojančiai ugdymo procese naudojant vandens telkinių pakrantes, senus medžius, riedulius, atskleidžiant etnografinius regiono bruožus, įtraukiant vaikus ir jaunimą į teritorijos tvarkymo ir kraštovaizdžio kūrimo procesą.

37 savivaldybės jau surengė Geriausiai tvarkomų Lietuvos vaikų švietimo įstaigų teritorijų apžiūros-konkurso pirmąjį etapą. Šių savivaldybių duomenimis į kasdieninio naudojimo teritorijų kraštovaizdžio tvarkymo kokybę atkreipė dėmesį du trečdaliai tokio pobūdžio įstaigų: 468 ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir net 984 bendrojo lavinimo mokyklos. Jose didžiąją dienos ir metų dalį praleidžia, žinių, išminties semiasi, praktinius gamtos pažinimo ir aplinkos tvarkymo įgūdžius lavina 93 660 ikimokyklinio ir 440 504 mokyklinio amžiaus vaikai.

Antrasis nacionalinis Apžiūros-konkurso etapas vyks rugsėjo – spalio mėnesiais. Jo metu savivaldybių atrinktų įstaigų teritorijas apžiūrės šalies vertinimo komisija. Aplinkos, Švietimo ir mokslo ministerijų darbuotojai, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos, Lietuvai pagražinti draugijos atstovai lankys nugalėjusias įstaigas visoje šalyje ir išrinks 10 geriausiai besitvarkančių ikimokyklinio ugdymo programą vykdančių įstaigų ir 10 bendrojo lavinimo mokyklų teritorijų Lietuvoje.

Geriausiai tvarkomų Lietuvos vaikų švietimo įstaigų teritorijų apžiūros-konkurso nugalėtojai bus pagerbti specialaus renginio metu, jiems bus įteiktos atminimo lentos, padėkos raštai, organizatorių ir rėmėjų dovanos, skelbia Aplinkos ministerija.

Telšiškiai skatinami taip pat atkreipti dėmesį į organizuojamą konkursą, nes švarioje aplinkoje visada maloniau gyventi!

Telšių.info