Varžosi dėl stažuotės NASA

0
38
Talentingi studentai tikisi vasarą praleisti NASA tyrimų centre.

Šiandien, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje prasidėjo pirmieji atrankų etapai dėl studentų stažuočių NASA tyrimų centre. Apie 40 talentingiausių šalies studentų laikė anglų kalbos testą raštu ir dalyvavo anglų kalbos patikrinimo pokalbiuose žodžiu, kuriuos vertino MITA bei Švietimo ir mokslo ministerijos ekspertai. Studentai demonstravo stulbinančias anglų kalbos žinias.

„Labai džiaugiamės dideliu studentų aktyvumu ir susidomėjimu NASA galimybėmis. Smagu matyti agentūroje tiek daug talentų, kurie stebina mūsų ekspertus savo žiniomis. Labai tikimės, kad šiemet pavyks į NASA atrinkti ir išsiųsti dar daugiau studentų iš Lietuvos. Yra tikimybė, kad į stažuotes galės vykti net 6 studentai, kuriuos atrinksime nacionalinių atrankų metu. Tai būtų didelis pasiekimas ir tuo pačiu mūsų jaunimo mokslinės kompetencijos įvertinimas, tačiau galutinį sprendimą priims NASA specialistai“, – pasakojo Kęstutis Šetkus, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) direktorius.

Praeitą savaitę MITA gavo rekordinį skaičių paraiškų – net 38 paraiškas dėl 2017 metų konkurso vykti į NASA vasaros ir rudens stažuotes, lyginant su ankstesnių metų kvietimais, kurių metu paprastai buvo teikiama apie 20 paraiškų. Aktyviausi šiame konkurse yra Kauno technologijos universiteto studentai – net 19 pretendentų panoro išbandyti jėgas dėl prestižinių stažuočių programos. Vilniaus universiteto studentai pateikė 11 paraiškų, Vilniaus Gedimino technikos universiteto – 7, Kauno kolegijos – 1. Studentų artimiausiu metu dar laukia kiti atrankos etapai – ekspertinis paraiškų vertinimas ir motyvacinis pokalbis.

Laimėjusių nacionalinę atranką kandidatų sąrašus MITA paskelbs kovo mėn. Sprendimo iš NASA tikimasi pavasarį.