Vieną po kito pareigūnai šienavo akcizinėmis prekėmis disponuojančius pažeidėjus

0
94

akcizines prekesSiekiant stabdyti akcizinių prekių plitimą ir demaskuoti bei bausti nelegalia veika užsiimančius asmenis, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnai Telšių mieste ir rajone nuolat vykdo griežtą akcizinių prekių kontrolę. Pareigūnai vis užsuka pas anksčiau už laikymą ar prekybą akcizinėmis prekėmis baustus piliečius, lankosi turgavietėse, tikrina gautą išankstinę informaciją apie asmenis, kurie galimai neteisėtai laiko ar disponuoja akcizinėmis prekėmis – kontrabandinėmis cigaretėmis, alkoholiu, namine degtine.

Praėjusią savaitę apylinkės inspektoriams aplankius administracinių nuobaudų dėl akcizinių prekių turinčius asmenis, paaiškėjo, kad šie ir toliau vykdo neteisėtą disponavimą rūkalais, namuose laiko ir, galimai, realizuoja, naminę degtinę. Pas Telšių miesto ir rajono gyventojus pareigūnai aptiko gana nemažą kiekį įvairios rūšies kontrabandinių cigarečių, įvairių talpų buteliuose – naminės degtinės kvapą turinčio skaidraus skysčio.

Iš viso pas pažeidėjus pareigūnai rado ir paėmė 111 pakelių kontrabandinių cigarečių „FEST“, „Minsk Capital“, „NL“, NZ Gold Supers lims“ su Rusijos federacijos ir baltarusiškomis banderolėmis bei 5,5 litro naminės degtinės kvapą turinčio skysčio. Už akcizinių prekių įsigijimą ir laikymą, o kai kuriems asmenims ir už jų realizavimą gresia administracinės baudos pagal LR ATPK 1632 str. ir LR ATPK 177 str. Pagal šiuos straipsnius administracinėmis nuobaudomis jau baustiems pažeidėjams teks pakloti iki 3000 eurų sieksiančias baudas.

Pareigūnai įspėja, kad nuolat vykdomos įvairios policinės priemones, kurių metu siekiama išaiškinti kuo daugiau akcizines prekes laikančių ar jas realizuojančių pažeidėjų. Gyventojų taip pat prašoma, turint informacijos apie vykdomą naminės degtinės gamybą ar jos realizavimo atvejus, kontrabandinių cigarečių prekybą, informuoti Telšių apskr. VPK Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnus, tel. (8 444) 60343, bendruoju pagalbos telefonu 112, anoniminiu pasitikėjimo telefonu (8 444) 60345, el. paštu: telsiuvpk.bud@policija.lt arba užsukti į policijos komisariatą, Karaliaus Mindaugo g. 1, Telšiuose.

Telšių apskr. VPK informacija