Viename portale – galimybė pateikti dokumentus leidimams

0
76

Nuo šiol verslininkams nebereikia eiti į savivaldybes ar kitas institucijas norint gauti licencijas verslui, tą galima padaryti internetu. VšĮ „Eksportuojančioji Lietuva“ gruodžio 9 d., ketvirtadienį, organizuoja konferenciją, kurioje pristatys elektronines viešąsias paslaugas.

„Renginyje supažindinsime su galimybe elektroniniu būdu pateikti dokumentus valstybės ir savivaldybės institucijoms leidimams ar licencijoms gauti. Verslininkai neturi laiko vaikščioti po šimtus institucijų, todėl sukūrėme portalą, kur keliais paspaudimais nusiunčiami dokumentai į pasirinktą instituciją, o po to komunikacija irgi vyksta virtualiai“, – apie naująsias paslaugas sako „Eksportuojančioji Lietuva“ generalinis direktorius Paulius Lukauskas. Portalas www.verslovartai.lt sukurtas pagal olandų modelį, adaptavus Lietuvos rinkai.

Renginyje, kuris vyks viešbutyje Holiday Inn, Vilniuje, bus taip pat pristatyta Registrų centro paslaugos , teikiamos juridiniams asmenims (galimybė pateikti dokumentus, nori įregistruoti įmonę, galimybė el. būdu įsigyti reikiamą duomenų išrašą apie juridinį asmenį). Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijos prezidentė Danguolė Pranckėnienė – e-viešųjų paslaugų naudą ir trūkumus buhalterio akimis. Konferencijoje verslininkai diskutuos apie e-viešųjų paslaugų naudą ir trūkumus, specialistai – apie dokumentų pasirašymą ir identifikavimą, „Skaitmeninio sertifikavimo centras“ komercijos direktorius Edgaras Dadašovas pristatys elektroninio parašo sertifikatus.

Primename, kad portale www.verslovartai.lt galima nemokamai „vieno langelio“ principu pateikti dokumentus net 92 institucijoms. Ši sistema veikia visose 27-iose Europos Sąjungos valstybėse narėse, kurią sukurti įpareigojo 2009 metais įsigaliojusi Paslaugų direktyva, rašoma spaudos pranešime.

Telšių.info