Vilniuje atidaryta Rainių žudynių 70-osioms metinėms skirta paroda

0
53

Birželio 12 dieną Vilniuje, V. Kudirkos aikštėje atidaryta Rainių žudynių 70-osioms metinėms paminėti skirta kilnojamoji paroda „Rainių tragedija: atmintis gyva“. Renginyje dalyvavo Seimo kancleris Jonas Milerius, Seimo pirmininkės pavaduotojas Česlovas Vytautas Stankevičius, Vilniaus universiteto dekanas Andrius Vaišnys, Seimo nariai Arvydas Anušauskas, Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė, Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva, nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius Renaldas Gudauskas ir kt.

Parodos atidaryme prisiminimais apie to meto įvykius dalijosi Nepriklausomybės akto signataras Liudvikas Simutis, kurio tėvas buvo žiauriai nukankintas Rainiuose. Dainavo Vilniaus įgulos karininkų ramovės choras „Aidas“ (vadovas Tadas Šumskas).

Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva pasidžiaugė, kad Rainių žudynių aukoms pagerbti skirta paroda surengta ir Vilniuje. Meras pakvietė visus parodos organizatorius ir dalyvius birželio 23 dieną atvykti į Telšius ir aktyviai dalyvauti Rainių tragedijos 70-ųjų metinėms paminėti skirtuose renginiuose.

Parodoje „Rainių tragedija: atmintis gyva“ pateikiami dokumentai ir nuotraukos iš Lietuvos ypatingojo archyvo, Lietuvos centrinio valstybės archyvo, Šiaulių apygardos teismo archyvo, Telšių apskrities archyvo, Žemaičių muziejaus „Alka“. Eksponuojamas žiauriai nukankintų žmonių sąrašas, kaltinimai, kuriais remiantis buvo suimti, o vėliau ir nužudyti žmonės, liudytojų prisiminimai apie tai, kaip buvo išvežti politiniai kaliniai, surasti palaikai ir kt.

Parodą parengė Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, inicijavus ir parėmus Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijai. Paroda įtraukta į valstybinę Laisvės gynimo ir didžiųjų netekčių metų programą. V. Kudirkos aikštėje paroda bus eksponuojama iki birželio 27 dienos. Vėliau, pasak organizatorių, paroda „Rainių tragedija: atmintis gyva“ keliaus po visą Lietuvą, bus eksponuojama ir Telšiuose, praneša Jurgita Armalienė Mero patarėja ryšiams su visuomene.

Telšių.info