VMI projektas – „Gruodžio prekyba“

0
3

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) informuoja, jog pirmą kartą pradeda vykdyti projektą, kurio metu smulkiesiems verslininkams jų darbo vietose paaiškins ir patars, kaip teisingai vykdyti verslą, primins jų mokestines prievoles, suteiks informaciją apie nuo kitų metų įsigaliosiančius mokesčių pasikeitimus. VMI specialistai gyventojų, kurie vykdo individualią veiklą pagal pažymą ar įsigijus verslo liudijimą ne baus už pažeidimus, o siūlys savanoriškai registruoti veiklą, patars, kaip teisingai apskaičiuoti ir sumokėti mokesčius. Visgi bendrovės, pas kurias gruodžio mėnesį apsilankys Mokesčių administratorius turėtų žinoti, jog jų veikla bus vertinama objektyviai.

„VMI, įvertinusi, kad gruodžio mėnesį nuolat sulaukia daugiau pranešimų apie mokestinius pažeidimus prekybos, viešojo maitinimo sektoriuose, šiemet pirmą kartą vykdys projektą, kurio metu VMI darbuotojai bene kasdien lankysis turgavietėse ir kitose prekybos vietose, bendraus su kioskų prekeiviais bei savininkais, vizituos viešojo maitinimo įstaigas, žiūrės, ar tinkamai apskaitomos pajamos ir naktiniuose klubuose, taksi paslaugas teikiančiose įmonėse. Norėtume labai aiškiai pažymėti, kad šio projekto tikslas – ne nustatyti pažeidimai, surašyti administracinės teisės pažeidimų protokolai ir skirtos baudos, o mokestinė drausmė ir pagalba norintiems teisingai vykdyti mokestines prievoles“, – informuoja VMI prie FM viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas, pažymėdamas, kad kontrabandinių prekių turėtojams nevertėtų tikėtis malonės – už šį pažeidimą VMI specialistai baus griežtai.

Tokiam VMI projektui pritarė ir Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos (LSVPA) pirmininkė Zita Sorokienė, kurią apie numatomus VMI darbuotojų vizitus pas smulkiuosius verslininkus išsamiai informavo VMI vadovai.

Visą gruodžio mėnesį VMI darbuotojai – tiek kontrolės, tiek mokestinių prievolių padalinių atstovai, tiek švietimo ir konsultavimo specialistai lankysis didžiųjų šalies miestų turgavietėse, didmeninės prekybos bazėse ir sandėliuose, didžiuosiuose prekybos centruose, vizituos mažmeninės prekybos kioskų prekeivius. Mokesčių inspektorių vizito ir jų pagalbos bei informacijos sulauks Gariūnuose, prekybos bazėje „Smulkus Urmas“ Kaune, daržovių bazės Kirtimų gatvėje Vilniuje dirbantys prekeiviai bei kitų miestų smulkieji verslininkai.

„VMI specialistai šiuo laikotarpiu ypatingą dėmesį skirs ir didžiuosiuose prekybos centruose įsikūrusių prekybos bendrovių, kavinių, restoranų, kitų maitinimo įstaigų, o taip pat ir naktinių klubų vykdomai komercinei veiklai. Ne paslaptis, jog šiuo metų laiku šios įstaigos sulaukia daug klientų, tačiau yra duomenų, kad apskaitoma tik dalis pajamų. Iš anksto norime informuoti, kad šio verslo atstovus VMI būtinai aplankys ir objektyviai vertins nustatytus mokestinius pažeidimus: juridinio asmens statusą turintis verslas gerai išmano galiojančius įstatymus ir privalo laikytis mokestinės drausmės“, – akcentuoja A. Klerauskas, primindamas, kad šis projektas bus vykdomas ne tik didžiuosiuose šalies miestuose, o išankstinis informavimas – tik paskata smulkiajam ir vidutiniam verslui susitvarkyti dar prieš inspektorių vizitą.

Bendroves kartu su VMI vizituos bei žiūrės, ar šios vykdo veiklą, vadovaudamosios teisės aktais, ir kitos šalies institucijos: Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Valstybinė augalininkystės tarnyba, Policijos departamentas, Valstybinė ne maisto produktų inspekcija, Valstybinė darbo inspekcija, Valstybinė transporto inspekcija bei savivaldybių atstovai, pagal kompetenciją planuojamuosiuose veiksmuose dalyvaus ir Muitinės mobilios grupės bei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba.

VMI primena, kad apie pastebėtus mokestinius pažeidimus gyventojai gali pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882, praneša Valstybinės mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos.

Telšių.info