Vos metų vairavimo stažą turintis vairuotojas žiemos metu leistiną važiavimo greitį viršijo dvigubai

0
28

autogreitis4Į Lietuvą atslinkus žiemai ir gerokai pablogėjus eismo sąlygoms, rodos, keliuose turėtų sumažėti pažeidėjų, o vairuotojai, saugodami savo ir kitų eismo dalyvių gyvybes, turėtų elgtis atsakingiau, neviršyti leistino važiavimo greičio. Tačiau, kaip pastebi Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai, keliuose vis nemažėja greičio mėgėjų, keliančių grėsmę ne tik sau, bet ir aplinkiniams. „Paspaudus šaltukui ir gatves užklojus sniego ir ledo sluoksniui, nepaisant to, kaip gerai savo darbą atliktų kelininkai, vairuotojai turi būti ypač atidūs ir atsakingai įvertinti pailgėjusį stabdymo kelią ir padidėjusią grėsmę avarinėms situacijoms susidaryti“ – apie situaciją keliuose žiemos metu kalbėjo Kelių policijos skyriaus viršininkas Dainius Razminas. Tačiau dvi sausio mėnesio dienos, kai keliuose pareigūnai vykdė griežtą eismo dalyvių kontrolę, atskleidė priešingą situaciją – vykdytos priemonės metu, pareigūnai demaskavo net 17 leistino važiavimo greičio viršijimo atvejų.

Sausio 6-7 dienomis Telšių rajone vykdytos greičio kontrolės metu, pareigūnai nustatė 11 vairuotojų, leistiną važiavimo greitį viršijusių 30-50 km/h. Dar penki greičio mėgėjai, esant suprastėjusioms eismo sąlygoms, akseleratoriaus pedalus spaudė it vasarą – jų spidometrų parodymai rodė 50 km/h daugiau, nei leidžiama Kelių eismo taisyklėse. Šie vairuotojai ne tik paklos 289-434 eurų baudas, bet ir 1-6 mėn. neteks teisės vairuoti transporto priemonių.

Didžiausią nerimą pareigūnams sukėlė sausio 7-ąją kelyje Telšiai-Varniai-Laukuva užfiksuotas 141 km/h „AUDI 100“ važiavimo greitis. Kaip paaiškėjo sustabdžius automobilį, už jo vairo sėdėjo vos 19-likos sulaukęs Telšių r., Kegų kaimo gyventojas, kuriam susitikimo su pareigūnais dieną suėjo lygiai metai nuo teisės vairuoti transporto priemonės įgijimo. Sunku net suvokti, kaip vairavimo įgūdžių dar neturintis vairuotojas, žiemos metu nepabūgo lėkti 141 km/h greičiu, kai pradedantiesiems vairuotojams tokiu keliu leidžiama važiuoti vos 70 km/h greičiu. Šis neatsakingas pasivažinėjimas jaunam vairuotojui atminty išliks dar ilgam – gavus laikiną vairuotojo pažymėjimą, jaunuolio likimas bus sprendžiamas teisme. Kaip pradedančiajam vairuotojui, pagal LR ATPK 124 str. 6 d., jam bus paskirta 289-434 eurų bauda, o vos metus pasidžiaugus galimybe vairuoti, ją teks prarasti 1-1,5 metams.

Kelių policijos skyriaus pareigūnai prašo vairuotojų būti atsakingais ir atsižvelgiant į eismo sąlygas, važiuoti tik saugiu greičiu, neviršijant leistino, nevairuoti transporto priemonių išgėrus, nepažeidinėti kitų Kelių eismo taisyklių reikalavimų.

autogreitis3 autogreitis2 autogreitis1

Telšių apskr. VPK informacija