Zakso kalno medžių likimas neaiškus

0
62

Įtarūs Telšių gyventojai pro akis nepraleidžia net menkiausių detalių. Vaikštinėjant ir džiaugiantis tvarkomomis Masčio ežero pakrantėmis bei visų pamėgtu Zakso kalnu, telšiškiams užkliuvo menkutė detalė — brūkšniais ir taškais sužymėti medžiai aplink visą kalną bei jo papėdėse. Nutarėme pasidomėti šių medžių likimu.

Telšių rajono savivaldybės Aplinkos ir civilinės apsaugos poskyrio vyriausioji specialistė Kristina Jankauskienė nuramino ir patvirtino, kad medžiai nebus kertami. „Medžiai sužymėti įvairiais ženklais, nes reikėjo padaryti geodezines nuotraukas. Nuotraukos reikalingos tam, kad, pristačius projektą, būtų galima sulyginti realius ir dokumentuose pateiktus duomenis. Detalesnės informacijos galite kreiptis į įmonės UAB „Ežerūna“ vadovą. Būtent ši įmonė atlieka darbus minėtoje vietoje“,— nuramino K.Jankauskienė.

Dėl šventos ramybės pamėginome susisiekti su UAB „Ežerūna“ vadovu Jonu Valančiumi, tačiau jis, pasak įmonės sekretorės, su žurnalistais nenori kalbėti. Kyla abejonė, ar spaudai pateikta medžių žymėjimo versija yra reali, nes už jų tvarkymą atsakingos įmonės vadovas vengia žiniasklaidos. Negaunant tikslių atsakymų lieka tikėtis, kad Telšių aplinką gražinančios įmonės bei projektų vadovai dar labiau nepraretins Telšių apylinkių, priešingu atveju, vaizdas turėtų priminti trinkelėmis išklotą dykvietę.

Mantas Pronckus

kalvotoji lt

kz-superpasiulymas-468