Žemaitijos sostinę sudrebino motociklų gausmas – įvyko tradicinė „Motorolerių fiesta“

0
106

motoroleriu-sventeGegužės 8-ąją, penktadienio pavakarę, Žemaitijos sostinės gatves sudrebino galingas motociklų ir motorolerių kolonos gausmas – įvyko jau tradicinėmis tapusios, jaunųjų eismo dalyvių varžybos ,,Motorolerių fiesta“. Jose dalyvavo gausus būrys jaunųjų motorinių dviračių transporto priemonių vairuotojų, kuriuos vertino ir savo plieninius žirgus kaustė baikeriai iš klubo „Sharks“ ir visos Žemaitijos. Prie jų prisijungė ir patys mažiausieji – 3-17 metų dviračių vairuotojai, kurie taip pat varžėsi dėl geriausiųjų vardo. Prasidedant varžyboms, visus susirinkusiuosius pasveikino Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ir į šventę atvykęs Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva. Palinkėjęs kuo geriausių rezultatų, jis dalyviams pristatė ir įsteigtą pirmosios vietos prizą – šalmą.

Telšių miesto gatvėse apsukę ratą, dalyviai susirinko erdvioje automobilių stovėjimo aikštelėje, kur jų laukė nemažas būrys žiūrovų, sirgalių ir vertinimo komisija. Prieš prasidedant įtemptai varžybų kovai, visiems susirinkusiems šaunias akimirkas dovanojo kolektyvo „Erdvė“ šokėjos, sportinės akrobatikos meistrai ir dviračiais BMX pasirodymus atlikę jaunieji miesto gyventojai. Visų varžybų metu, organizatoriams aktyviai talkino ir rungtis dalyviams įgyvendinti padėjo šventėje dalyvavę policijos rėmėjai ir Jaunieji policijos rėmėjai.

Dviračių motorinių transporto priemonių vairuotojai dėl geriausiųjų vardo stengėsi trijose rungtyse: sprendė Kelių eismo taisyklių klausimus, dalyvavo mini slalomo ir lėčiausiai važiuojančio vairuotojo varžybose. Iš visų susirinkusiųjų, padedant klubo „Sharks“ baikeriams, taip pat buvo išrinktas efektingiausias motoroleris, kurio savininku tapo Dalius Stužonas. Be dėmesio neliko ir į šventę atskubėję mažieji dviratininkai, kurių su specialiai parengtomis užduotimis laukė VĮ „Telšių regiono keliai“ atstovai ir Telšių apskr. VPK Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnės. 3-17 metų vaikai dėl greičiausio ir manevringiausio dviratininko titulo varžėsi trijose amžiaus grupėse – 3-5, 6-8 ir 9-17 metų.

Išaiškinti geriausiam motorolerio vairuotojui, vien važiavimo įgūdžių nepakako, nes lemiama rungtimi tapo Kelių eismo taisyklių egzaminas, kurį ne visi vairuotojai taip lengvai įveikė. Susumavus teorinės ir praktinių rungčių rezultatus, paaiškėjo, kad geriausiu jaunuoju vairuotoju, puikiai valdančiu savo transporto priemonę ir išmanančiu Kelių eismo taisykles, tapo ir mero įsteigtu prizu – šalmu pasipuošė Evaldas Nevardauskas.

„Motorolerių vairuotojams Kelių eismo taisyklių žinojimas ir jų paisymas – svarbi sąlyga, padedanti visiems eismo dalyviams jaustis saugiau“, – renginio pabaigoje teigė vienas iš šventės organizatorių bendruomenės pareigūnas Erikas Volskis, kuris pasidžiaugė, kad į varžybas atvykę jaunuoliai pasistengė ne tik šventei parengti savo techniką, bet ir gausioje žiūrovų akivaizdoje pademonstruoti eismo taisyklių žinias. Šis renginys kasmet sutraukia vis daugiau jaunuolių, mieste ir rajone važinėjančių motoroleriais.

Tradiciniu tapęs renginys – viena iš policijos pareigūnų vykdomų prevencijos priemonių, stiprinanti keliuose saugų eismą.

Telšių apskr. VPK informacija