Žemaitijos sostinės šventė „Telšiuose gyventi gera“ pareigūnų akimis 

0
103

Renginys-policijaSavaitgalį Žemaitijos sostinę sudrebino miesto šventė „Telšiuose gyventi gera“. Miestelėnai ir sostinės svečiai šurmuliavo tris dienas – visi turėjo galimybę pasigrožėti įvairiais meniniais pasirodymais, sudalyvauti sportiniuose žaidimuose ir pramogose, išvysti kvapą gniaužiančią galiūnų kovą, apsilankyti žemaitiškame jomarke ir t. t. Miesto gatvėse šventės metu gausiai šurmuliavo ir policijos pareigūnai – sustiprintos Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pajėgos buvo pasirengusios užtikrinti šventės dalyvių saugumą ir viešąją tvarką.

Vis mažėjantis švenčių metu nustatytų pažeidėjų skaičius byloja, kad vietos gyventojai ir į miestą užsukantys svečiai viešose vietose elgiasi vis kultūringiau ir supranta gresiančią atsakomybę už įvairius pažeidimus. Vis tik incidentų šventės metu išvengti nepavyko, tačiau pareigūnai ėmėsi visų būtinų priemonių, jiems išaiškinti. Didžiausią pažeidėjų skaičių šventėje sudarė neblaivūs asmenys, kurių nustatyta ir pristatyta į policijos komisariatą – aštuoni. Visų jų atžvilgiu surašyti administraciniai teisės pažeidimo protokolai pagal LR ATPK 178 str. „Buvome supratingi ir pakantūs šventės dalyvių atžvilgiu ir baudėme tik gerokai alkoholio padauginusius piliečius, kurie nesiorientavo aplinkoje, šlitinėjo ar užgauliojo aplinkinius“, – pasakojo viešąją tvarką šventėje užtikrinę pareigūnai.

Birželio 13-ąją, Turgaus a. vykusio jomarko metu, nukentėjo viena iš prekeivių, kuriai iš prekybinės palapinės dingo mobiliojo ryšio telefonas „Sony E3“. Gavę pranešimą ir operatyviai sureagavę į įvykį, šventėje viešąją tvarką prižiūrėję pareigūnai netruko nustatyti įtariamąjį, o birželio 15-ąją – ir rasti pavogtą telefoną. Atliekant ikiteisminio tyrimo veiksmus, nustatyta, kad policijai gerai žinomas, nesenai iš įkalinimo vietos grįžęs 40-metis telšiškis „pasidarbavo“ ir birželio 12-ąją – iš Telšiuose, Kalno g. esančios bendrovės taip pat pavogė mobilųjį telefoną. „Vos gavę informacijos apie nukentėjusiąją, ėmėmės visų įmanomų priemonių, kurios lėmė žaibišką vagystės baigtį – iš gausaus šventės dalyvių būrio išskirtą įtariamąjį“, – įspūdžiais dalijosi pareigūnai.

Nors šventės metu didžiausias pareigūnų dėmesys buvo sutelktas į dalyvių saugumą ir viešosios tvarkos užtikrinimą, nebuvo pamiršti ir aplinkkeliais riedantys automobiliai, kuriuos stebėjo ir kontroliavo dirbantys ekipažai. Iš viso nustatyta 10 Kelių eismo taisyklių pažeidėjų, iš kurių – 3 neblaivūs automobilių vairuotojai, vienas – neturintis teisės vairuoti transporto priemonių asmuo. Dar vieną vairuotoją pareigūnai demaskavo automobilyje gabenantį apie 60 litrų dyzelinio kuro be įsigijimo dokumentų. Šiam piliečiui, pagal LR ATPK 1712 str., gresia administracinė bauda nuo 289 iki 5792 eurų.

Telšiuose gyventi gera! – taip skambėjo Žemaitijos sostinės šventės šūkis. Pareigūnai deda visas pastangas, kad kiekvieną rajono gyventoją šis šūkis lydėtų ne tik šventės metu, bet ir kiekvieną dieną.

Telšių apskr. VPK informacija